Udane spotkanie dla pań. To był kreatywnie spędzony dzień!

fot. MM
23 marca w sali zabaw "Nie Pękaj" przy # ul. Gimnazjalnej w Nakle odbyło się spotkanie dla pań z Samorządu Mieszkańców nr 5 - z okazji obchodzonego dwa tygodnie wcześniej Dnia Kobiet.. Była to idealna okazja do integracji i spędzenia wolnego czasu w iście kreatywny sposób.
Dla pań przygotowano tego dnia kilka atrakcji, a pierwszą z nich była możliwość stworzenia własnej torby. Następnie po krótkiej przerwie na kawę i ciasto, w sali pojawił się specjalny gość, którego zapowiedziała przewodnicząca SM nr 5 w Nakle Karolina Wawrzon.
Była nim kosmetyczka z wieloletnim doświadczeniem i pasjonatką szeroko pojętego piękna, która działa w swojej dziedzinie od przeszło 20 lat. Mowa tu o Marcie Hoppe, która podzieliła się z uczestniczkami spotkania tajnikami z zakresu pielęgnacji kobiecych stóp. - Temat ten jest często tematem tabu, bo najczęściej mówi się na temat dbania o dłonie czy paznokcie, a o pielęgnacji stóp już niekoniecznie - powiedziała Marta Hoppe na wstępie swojego małego wykładu.
Na zakończenie spotkania, do dyspozycji pań oddana została dość popularna w ostatnim czasie atrakcja - fotobudka 360.
Galeria



























Czytaj również
Dodaj komentarz
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)
Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad
Ala, w dniu 24-03-2025 17:41:33 napisał:
odpowiedz
Karolina, w dniu 25-03-2025 07:49:01 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!