Ekstremalna Droga Krzyżowa Tur. Zapisz się

fot. powierzone
Serdecznie zapraszamy do udziału w # tegorocznej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która wyruszy z Turu 11 kwietnia 2025r. Obecny proboszcz parafii w Turze, ks. Wojciech Retman, który był inicjatorem EDK w Diecezji Bydgoskiej w 2015 roku, w tym roku stworzył trasę prowadzącą z Turu, dając nam możliwość przeżycia tej drogi w nowym wymiarze.
Droga Krzyżowa to nie tylko tradycja, ale także głębokie przeżycie duchowe. Jeśli szukasz wyzwania, które połączy modlitwę, wysiłek fizyczny i refleksję nad własnym życiem, zapraszamy Cię do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej (EDK).
Nazwa trasy: Pałucko-Krajeńska. Data: 11.04.2025r. Miejsce rozpoczęcia: Kościół w Turze, godz.20.00. Długość trasy: 43 km.
Ekstremalna Droga Krzyżowa to indywidualna wędrówka w ciszy, pokonując kilkadziesiąt kilometrów nocą. To moment na spotkanie z Bogiem i własnymi słabościami. Każdy kilometr jest okazją do głębszej refleksji i przekraczania swoich granic.
Jeśli czujesz, że chcesz podjąć to wyzwanie, dołącz do nas! Spróbuj, warto!
Więcej informacji i zapisy:
https://trasy.edk.org.pl/areas/tur/route/palucko-krajenska [1]
Strona EDK: https://www.edk.org.pl/ [2]
Do zobaczenia na trasie!
materiał: Organizator - parafia w Turze
Czytaj również
Dodaj komentarz
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)
Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad
Wikary, w dniu 25-03-2025 14:03:06 napisał:
odpowiedz
Wera, w dniu 25-03-2025 20:08:01 napisał:
odpowiedz
5947, w dniu 26-03-2025 01:17:35 napisał:
odpowiedz
J23, w dniu 26-03-2025 09:46:11 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!