Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 maja 2023

Ukrywali ponad 4 tony "lewego” tytoniu. Zarzuty dla trzech mężczyzn (film)

fot/video. KMP w Bydgoszczy

fot/video. KMP w Bydgoszczy

Kilka ton krajanki tytoniowej oraz liści tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli #bydgoscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Do sprawy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy już usłyszeli zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieuiszczonych podatków wynoszą ponad 3,5 miliona złotych.

Policjanci z bydgoskiej komendy, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcyjnej, ustalili, że w jednej z miejscowości w powiecie bydgoskim ma miejsce nielegalny proceder związany z wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy.

By potwierdzić powyższe ustalenia pojechali pod wskazany adres. W hali magazynowej, do której „zapukali” policjanci, znajdowali się trzej mężczyźni ubrani w stroje robocze, rękawiczki i maski ochronne, a na podłodze, w workach jutowych i urządzeniach znajdował się tytoń, a maszyny służące do jego przetwarzania były uruchomione. Dwaj 34-latkowie oraz 28-latek zostali zatrzymani. W trakcie przeszukania hali funkcjonariusze zabezpieczyli 64 worki krajanki tytoniu oraz 58 tego samego rodzaju opakowań z liśćmi tytoniu. Łączna waga zabezpieczonego w tym miejscu „lewego” towaru to ponad 1,6 tony. To był dopiero początek.

Następnie policjanci wraz z zatrzymanym 34-latkiem pojechali do drugiego, użytkowanego przez niego, pomieszczenia znajdującego się w pobliskiej miejscowości. Tam ujawnili kolejne ogromne ilości nielegalnego tytoniu. W 174 workach jutowych znajdowało się ponad 2,6 tony krajanki tytoniu.

Łącznie, po przeliczeniu całości zabezpieczonego suszu, okazało się, że dochód Skarbu Państwa dochód został uszczuplony na kwotę 3,5 miliona złotych.

Zatrzymani do sprawy trzej mieszkańcy Bydgoszczy usłyszeli zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Prokurator, po zapoznaniu się z aktami strawy i przesłuchaniu mężczyzn, objął ich policyjnym dozorem.

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 31 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (19)

  john doe, w dniu 23-05-2023 11:40:28 napisał:

  widać że rząd nie lubi konkurencji XD

  odpowiedz

  • 9 (11)

  Sławek obligacja , w dniu 23-05-2023 16:10:53 napisał:

  Krasc może tylko PiS, resztę będą policją gonić. Narkotyki kto może sprzedawać? Państwo może, ty nie. Chonik odśnieżać Ty musisz, a pijąc piwo na tym chodniku pijesz publicznie. Chory Kraj

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -4 (4)

  Roman, w dniu 23-05-2023 18:56:10 napisał:

  Karać,tych cwaniaczkow I złodzieje.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Salonmeblowy, w dniu 24-05-2023 02:08:15 napisał:

  Sroka napewno miał w tym udział

  odpowiedz

  • 0 (0)

  cygaretka, w dniu 24-05-2023 10:44:22 napisał:

  Skoro państwo doi bez litości palaczy to palacze kupują tańszy towar od lewego. Te łapanki niewiele zmienią, a tutaj pierwszą ofiarą będzie kapuś.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)