Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 września 2023

Uratowali topiącego się mężczyznę. 41-latek trafił pod opiekę medyków

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Policjanci ogniwa wodnego #bydgoskiej komendy miejskiej, będąc w trakcie szkolenia na Brdzie, uratowali topiącego się mężczyznę. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów, 41-latek został wyłowiony z wody i trafił pod opiekę medyków. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W poniedziałek, 18 września trzech bydgoskich wodniaków – st. sierż. Arkadiusz Zakrzewski, st. post. Jakub Milewski oraz st. post. Przemysław Madziński, podczas transportowania łodzi służbowej rzeką Brdą, niedaleko Mostu Kazimierza Wielkiego, zauważyli mężczyznę, który wykonywał nerwowe i nieskoordynowane ruchy rękoma, aby utrzymać się na powierzchni wody. Widząc to, natychmiast podjęli akcję ratunkową.

Policjanci wciągnęli na pokład łodzi, 41-latka i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Z uwagi na wyziębienie zapewnili mężczyźnie komfort termiczny. Po chwili na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, którzy przetransportowali bydgoszczanina do szpitala, aby przeprowadzić dalsze badania.

To już kolejna udana akcja ratunkowa bydgoskich wodniaków. W trakcie wakacji kilkukrotnie ratowali życie i zdrowie żeglarzy oraz osób wypoczywających nad wodą. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas spędzania czasu w rejonie rzek i jezior.

Materiał: mł. asp. Krzysztof Bratz / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 13 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (8)

  Longin, w dniu 21-09-2023 11:15:33 napisał:

  A mogli strzelić do niego z granatnika ......

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Policja-agencja ochrony PiS, w dniu 21-09-2023 15:47:20 napisał:

  Dokładnie granatnik lub pałą go i do radiowozu jak z posłanką.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ja, w dniu 21-09-2023 17:22:14 napisał:

  BRAWO

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Gnać Milicje, w dniu 21-09-2023 20:30:17 napisał:

  Jaki zakres obowiązków maja Ci Panowie ?? Po co się przechwalacie ?? Każdy człowiek który by się czół na siłach zrobiłby to samo i napewno nie zachwalał by swojego wyczynu we wszystkich możliwych portalach. Póki jesteście sługusami partii, brzydzę się na was nawet patrzeć.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Praca na wysokości
60PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Budowa magazynów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)