Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 maja 2024

Uroczystość w nakielskiej farze. Dzieci przystąpiły do I Komunii Świętej

fot. Jacek Tomasz/MM

fot. Jacek Tomasz/MM

W niedzielę, w samo południe - dzieci z parafii pw. św. #Wawrzyńca w Nakle przystąpiły do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Zanim jednak rozpoczęła się msza święta, dzieci wraz ze swoimi rodzicami stawili się przed murami świątyni, gdzie zostali powitani przez księży - proboszcza Michała Adamczyka oraz wikariusza Radosława Wnuka.

Pierwsza Komunia Święta to szczególne wydarzenie zarówno dla przystępujących do niej dzieci, jak i również dla ich rodziców oraz całej wspólnoty parafialnej. Tego dnia wszyscy wspólnie przeżywają spotkanie z Jezusem Eucharystycznym. Po wielomiesięcznym okresie przygotowań, dzieci świadomie uczestniczyły w niedzielnej Eucharystii i po raz pierwszy swoim życiu przyjęły Ciało Chrystusa do swoich serc.

Oceń artykuł: 16 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Audyt środowiskowy
3000PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)