Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 maja 2024

Wspaniała przygoda i niezapomniane przeżycie. Hufcowy rajd

fot. powierzone

fot. powierzone

18 maja 2024 roku był wyjątkowym dniem dla uczestników #Hufcowego Rajdu Szlakiem Przedmościa Bydgoskiego. W imprezie wzięło udział 80 zuchów i harcerzy z 7 drużyn Hufca Nakło, którzy mieli okazję przeżyć niezapomniane chwile pełne przygód i wspólnych emocji.

Organizatorem rajdu była Drużyna Harcerska Szare Szeregi z Kruszyna. Oprócz nich na starcie stanęły również drużyny DH Zawiszacy z Nakła, DH Wędrowne Ptaki z Samsieczna, DH Niedźwiadki z Nakła, DH Kamyki ze Strzelewa, GZ Urwisy z Paterka oraz Hufcowa Drużyna Wędrownicza "Quo Vadis". To była nie tylko okazja do rywalizacji, ale także do odnowienia i nawiązania nowych znajomości.

Rajd rozpoczął się apelem w Zielonczynie. Otwarcia dokonał pwd Juliusz Podraska, a komendant Hufca Nakło, pwd Adam Dziewiałtowski-Gintoft, nadał wydarzeniu oficjalny charakter. Następnie nastąpił podział na patrole, które podczas trasy musiały wykazać się wiedzą harcerską, umiejętnościami medycznymi oraz sprawnością fizyczną, wykonując różnorodne zadania w punktach kontrolnych.

Podczas trasy harcerze mieli okazję zapoznać się z historią budowy fortyfikacji w rejonie Przedmościa Bydgoskiego oraz odwiedzić bunkry, które znajdują się w tym miejscu. Wyjątkowe podziękowania należą się ekipie Wilken Rescue Team za zorganizowanie punktu kontrolnego. Na zakończenie trasy w Kruszynie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani obiadem i słodką przekąską, które zjedli z wielkim apetytem.

Po dotarciu wszystkich patroli do celu, wszyscy spotkali się przy obrzędowym ognisku, gdzie nie zabrakło wspólnego śpiewania i pląsów. Pogoda tego dnia była doskonała, co dodatkowo sprawiło, że wszystkim uczestnikom rajdu było bardzo miło.

Hufcowy Rajd Szlakiem Przedmościa Bydgoskiego był nie tylko doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim niezapomnianym przeżyciem dla całej harcerskiej społeczności Hufca Nakło. Takie wydarzenia nie tylko integrują harcerzy, ale również uczą solidarności, współpracy i samodzielności. Gratulacje dla wszystkich uczestników i organizatorów za udaną imprezę!

Materiał: Michał Stańczyk / Hufiec Nakło

Oceń artykuł: 21 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (5)

  Redżi, w dniu 20-05-2024 11:32:41 napisał:

  Gratulacje! Bardzo fajna inicjatywa. Harcerstwo jest od lat było dobrą alternatywą dla młodych ludzi od spędzania czasu na podwórkach (a obecnie przed komputerami i telewizorami).

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Harcerz senior, w dniu 20-05-2024 19:17:01 napisał:

  Szacun dla organizatorów

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Anka, w dniu 21-05-2024 06:27:32 napisał:

  Bardzo dobre rozwiązanie dla dzieci i młodzieży. Dobra nauka i przygoda.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Rejestracja BDO
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)