Dziś mamy 2 kwietnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

18 lutego 2020

Wspomnienia z zimowych ferii. Nie zabrakło zajęć sportowych i wyjazdów

fot. SP 2 Nakło

fot. SP 2 Nakło

Ferie zimowe za nami. Niektórzy wyjeżdżali z rodzicami w góry, nad morze, inni na obozy #narciarskie, a dla jeszcze innych był to czas wyjazdów do rodziny.

Wielu jednak uczniów nie miało możliwości wyjazdu z naszego miasta. Dla nich Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zorganizowała zajęcia z elementami profilaktyki. Celem zajęć było nie tylko rozwijanie i zdobywanie wiadomości z zakresu profilaktyki uzależnień, ale również ukierunkowanie dzieci na zdrowe odżywianie i miło spędzenie czasu wolnego od zajęć dydaktycznych. Podczas zimowego tygodnia dzieci miały zajęcia plastyczne, których efektem końcowym były plakaty o tematyce profilaktyki uzależnień. Uczestnicy mieli okazję spotkać się z przedstawicielem Straży Miejskiej w Nakle, który rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie podczas ferii.

Na temat zdrowego odżywiania dzieci dowiedziały się wielu cennych informacji od pani pielęgniarki. Oczywiście poza zdobywaniem wiedzy, nie zabrakło zajęć sportowych i wyjazdów. Dzieci dwukrotnie bawiły się na nakielskim lodowisku. Podczas ferii odbyły się także dwie wycieczki, jedna do Escape Roomu w Łochowie, a druga do Kina Helios w Bydgoszczy. Zakończeniem tygodnia były warsztaty, podczas których dzieci uczyły się wykonywać dekoracje z warzyw i owoców. Efekty ich pracy widoczne na zdjęciach. To był udany i przyjemny tydzień. Opiekę nad dziećmi każdego dnia sprawowali nauczyciele nakielskiej Dwójki, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i poświęcony czas. Dziękujemy Rodzicom za zaufanie, a dzieciom za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia za rok.

Materiał: Iwona Różańska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

Wielkanoc coraz bliżej. Pora zastanowić się nad świątecznym menu

Wielkanocny pasztet w trzech odsłonach Wielkanoc coraz bliżej, więc najwyższa #pora zastanowić się nad świątecznym menu. Uroczyste spotkania w domowym gronie zasługują na szczególną oprawę. Faszerowane jajka to nie wszystko, co powinno znaleźć się na odświętnie udekorowanym stole. Obowiązkowym punktem wielkanocnego jadłospisu, obok efektownych babek i mazurków, są domowe pasztety. Temat wydaje się trudny i pracochłonny? Nie ze wskazówkami szefa kuchni Knorr!

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)