Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

11 grudnia 2023

Wycieczka do zachodnich sąsiadów. Klimat jarmarków zachwycił uczniów

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 08.12.2023 r. odbyła się szkolna wycieczka# do zachodnich sąsiadów, na której młodzież ze Staszica miała okazję poznać stolicę Niemiec - Berlin.

W tym dniu poznaliśmy historię i kulturę wybranych miejsc, spacerując ulicami Berlina. Zaczynając od Postdamer Platz, Sony Center, Pomniku Ofiar Holokaustu, Reichstag kończąc na Bramie Brandenburskiej.

Następnie udaliśmy się na Alexanderplatz, na którym odwiedziliśmy stoiska i budki jarmarku świątecznego. Mogliśmy spróbować lokalnej kuchni, degustować się słodkimi przekąskami oraz zakupić pamiątki. Atmosfera i klimat jarmarków zrobiły na nas ogromne wrażenie. Wieczorem uśmiechnięci i pozytywnie zmęczeni wsiedliśmy w autokary i ruszyliśmy do Polski.

Szczególne podziękowania należą się organizatorowi wycieczki - Panu Karolowi Lizakowi.

Dziękujemy również naszym opiekunom Pani Agnieszce Siwiak, Pani Małgorzacie Fedec, Pani Justynie Jamnik-Bojewskiej, Pani Monice Pasieka, Pani Wioletcie Szczepańskiej, Panu Tomaszowi Sutemu, Panu Krzysztofowi Borusowi, Panu Dariuszowi Janowi Betscherowi oraz Panu Witoldowi Szarszewskiemu za współpracę i sprawowanie opieki nad całą grupą.

Materiał: Patryk Mielcarek kl. 4b / Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)