Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2023

Wykład podsumowujący. Mobilne Płuca po dwóch tygodniach doświadczenia

fot. Starostwo Powiatowe

fot. Starostwo Powiatowe

W listopadzie Powiat Nakielski we współpracy# ze Stowarzyszeniem Kcyński Alarm Smogowy przeprowadził doświadczenie mające na celu obrazowe ukazanie mieszkańcom powiatu stanu powietrza, którym oddychamy.

W dniach od 14 do 28 listopada 2023 roku przed siedzibą Starostwa „oddychało” urządzenie imitujące płuca ludzkie nazwane Mobilnymi Płucami. Urządzenie było wyposażone w wentylatory zasysające powietrze. Zanieczyszczenia odkładały się na materiale imitującym powierzchnię płuc.

Poniżej prezentujemy zdjęcia Mobilnych Płuc w dniu rozpoczęcia doświadczenia oraz po dwóch tygodniach – w dniu jego zakończenia.

W dniu 5 grudnia 2023 roku o godzinie 15.30 w sali konferencyjnej na Przystani Powiat Nakielski dla wszystkich chętnych odbędzie się wykład Pana Macieja Rusnarczyka ze Stowarzyszenia Kcyński Alarm Smogowy dotyczący problemu zanieczyszczenia powietrza, wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie człowieka oraz podsumowujący przeprowadzone doświadczenie Mobilnych Płuc.

Zapraszamy wszystkich, dla których istotny jest problem zanieczyszczenia powietrza do udziału w wykładzie. Dla uczestników wykładu przygotowano atrakcyjny upominek.

Materiał: Elżbieta Bielińska, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 21

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)