Dziś mamy 20 maja 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2024

X Wielki Test Wiedzy Geograficznej. Nie zabrakło reprezentacji Krzywoustego

fot. powierzone

fot. powierzone

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej #Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu był w sobotę 13 kwietnia 2024 r. organizatorem jubileuszowego ogólnopolskiego X Wielkiego Testu Wiedzy Geograficznej.

W sali audytoryjnej wydziału zasiadło 97 uczennic i uczniów z całej Polski tworząc zespoły trzyosobowe. Reprezentację  I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią stanowiły trzy osoby:  Aleksandra Świniarek z klasy 4 angielsko-geograficznej oraz Kornelia Sieja i Karol Liedke z klasy 3 matematyczno-informatycznej. Opiekunem młodzieży był nauczyciel geografii – Andrzej Kinderman.

W pierwszej części Wielkiego Testu zadaniem uczestników było rozwiązanie 50 zadań z różnych dziedzin geografii w ciągu 50 minut. Pięć najlepszych zespołów zakwalifikowało się do II etapu (ustnego), składającego się z 6 rund pytań. Do finału weszły zespoły licealistów z Gdańska, Inowrocławia, Krakowa i Płocka .

Oprócz konkursu wiedzy ważnym wydarzeniem w ramach Wielkiego Testu był udział Oli, Kornelii i Karola w warsztatach geograficznych prowadzonych przez pracowników naukowych UMK, które w znaczący sposób rozwinęły umiejętności oraz poszerzyły wiedzę geograficzną.

Udział młodzieży „Krzywoustego” w X Wielkim Teście Wiedzy Geograficznej był kolejnym etapem systematycznej pracy z uzdolnionymi geograficznie uczniami w ramach projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „Pasjonaci geografii w Krzywoustym”, zaakceptowanego przez organ prowadzący – Powiat Nakielski.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)