Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2023

"Z Kuferka Babuni" już po raz XVI. W oczekiwaniu na święta!

fot. MM

fot. MM

3 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Centrum #Administracyjno-Kulturalnego w Sadkach odbył się tradycyjny konkurs rękodzieła "Z Kuferka Babuni". To wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez gminy Sadki, a w tym roku odbyło się ono już po raz szesnasty.

Pierwszy konkurs rękodzieła „Z kuferka babuni” odbył się 12 października 2008 roku w Sadkach, a za jego organizację odpowiadało Koło Gospodyń Wiejskich w Sadkach. Główną inicjatorką była Alina Jankowska-Cebula – ówczesna przewodnicząca koła. Sam konkurs ma na celu ujawnienie oraz ożywienie różnych dziedzin rękodzieła artystycznego, zaktywizowanie różnego rodzaju środowisk społecznych, a także integrację pokoleń. Celem konkursu jest również wywołanie nowych twórców rękodzieła i stworzenie im możliwości prezentacji swoich dzieł.

Podczas wydarzenia nie zabrakło scenicznych atrakcji w postaci artystycznych występów dziecięcego Zespołu Folklorystycznego "Jabłoneczka" oraz dzieci z przedszkola Dobre Ludki. Chętni mogli także wziąć udział w kiermaszu dzieci i rodziców z w/w przedszkola (gr. Sówki).

Najważniejszą częścią programu było jednak rozstrzygnięcie konkursu w poszczególnych kategoriach:

Kulinaria:

1. Stowarzyszenie Puella

2. KGW Sadki

3. Iwona Matejczyk-Obremska

Rzeźba i Malarstwo:

1. Hanna Domalewska

2. Natalia Kaczmarek

3. Stefania Bielecka

Stroiki i Ozdoby:

1. Stefania Bielecka

2. MOW Samostrzel

3. Iwona Wiśniewska

Szydełko i Druty:

1. Alina Jankowska-Cebula

2. Iwona Neumann-Żurawska

3. Teresa Gorzynska

Hafty:

1. Joanna Makowczyńska

2. Danuta Wiśniewska

3. Justyna Frelichowska

Makrama:

1. Hanna Domalewska

2. Iwona Matejczyk-Obremska

3. Natalia Kaczmarek

Oceń artykuł: 19 20

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)