Dziś mamy 20 maja 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 kwietnia 2024

Zatrzymano trzech mężczyzn i kobietę. Poszukiwani trafili do więzienia

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W ostatnich dniach, nakielscy policjanci zatrzymali# cztery osoby poszukiwane, które najbliższe miesiące spędzą w odosobnieniu. Za więziennymi kratami odbywać będą kary pozbawienia wolności od 3 miesięcy do ponad roku.

W minioną sobotę (13.04.24), na terenie powiatu nakielskiego, mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn, skazanych prawomocnym wyrokiem szubińskiego sądu, ale unikających odsiadki. Obaj usłyszeli wyrok za przestępstwo kradzieży z włamaniem.

Pierwszy to 31-letni mieszkaniec gminy Kcynia, który w zakładzie karnym odbywać będzie karę jednego roku pozbawienia wolności. Polecenie zatrzymania zrealizowali mundurowi z kcyńskiej komendy.

Kolejnego, 47-letniego mieszkańca Szubina, zatrzymali na terenie miasta, policjanci z miejscowego komisariatu. Mężczyzna najbliższy rok i miesiąc, spędzi w więziennym odosobnieniu.

Tylko w kwietniu, Sąd Rejonowy w Nakle wydał cztery nakazy zatrzymania i doprowadzenia do jednostki penitencjarnej, za mieszkanką Sadek. Mundurowi ustalili, że kobieta prawdopodobnie zamieszkuje na terenie jednej z podnakielskich miejscowości. Tam też w minioną niedzielę (14.04.24) funkcjonariusze ją „odwiedzili". Przebywająca w mieszkaniu 23-latka została wylegitymowana, a sprawdzenie jej personaliów potwierdziło, że jest poszukiwana. Zatrzymana przez funkcjonariuszy z nakielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego kobieta, w odosobnieniu spędzi najbliższe 10 miesięcy.

Drugiego poszukiwanego tego samego dnia (14.04.24), na terenie gminy, ujawnili szubińscy „patrolowcy”. 59-latek odbędzie 3-miesięczną karę izolacji, bo nie stosował się do orzeczonych środków karnych.

Zatrzymani zostali już doprowadzeni do jednostek penitencjarnych, gdzie odbędą kary wymierzone przez sądy.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

 

Oceń artykuł: 15 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Karol Młot, w dniu 18-04-2024 12:57:08 napisał:

    Co to za lampucera ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zadaj pytanie
20PLN
Konstrukcje stalowe
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)