Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2021

Złomowanie nieprzerejestrowanego auta

fot. powierzone

fot. powierzone

Choć zakup samochodu powinien być czynnością przemyślaną, niejednokrotnie okazuje się, że# wybrane przed chwilą auto nie spełnia pokładanych w nim nadziei.

Co zrobić, jeśli sytuacja jest na tyle zła, że zezłomowanie takiego samochodu bez przerejestrowania wydaje się nam najlepszym rozwiązaniem? Przekaż tę sprawę w ręce profesjonalistów z legalnej Stacji Demontażu Pojazdów „Kapral-Car”.

Brak przerejestrowania – źródła problemu

Choć wielu osobom brak przerejestrowania auta przed złomowaniem może wydawać się podejrzany, nie oznacza to wcale, że mamy do czynienia z sytuacją, która sama w sobie jest wyjątkowo rzadko spotykana. Przeważnie problem dotyczy osób kupujących pojazdy dość stare, trafiające do warsztatu jeszcze przed zmianą ich tablic rejestracyjnych. Ich stan okazuje się jeszcze gorszy, niż spodziewano się tego w momencie zakupu. W takiej sytuacji szybkie złomowanie oszczędza czas oraz nerwy. Bywa i tak, że auto nie jest przerejestrowane z bardziej banalnego powodu. Nie każdy przywiązuje aż tak dużą wagę do dotrzymywania terminów, jak można byłoby sobie tego życzyć i w rezultacie wiele osób ma spore problemy z dopełnieniem formalności. „Kapral-Car” skupuje wszystkie auta: nieprzerejestrowane, używane, z wieloma umowami, uszkodzone, po stłuczce, zalane, spalone, powypadkowe, angliki, zaniedbane, skorodowane, stare.

Jak rozwiązać problem?

Jeśli zezłomowanie auta bez jego przerejestrowania ma w ogóle dojść do skutku, należy przedstawić dokumenty potwierdzające, że jest się jego właścicielem. W stacji zajmującej się demontażem pojazdów należy więc pojawić się z obecnym dowodem rejestracyjnym, kartą pojazdu, jeśli taka została wydana, a także z umową kupna-sprzedaży, z której jasno wynika, że pomimo niedopełnienia obowiązku przerejestrowania, jest się właścicielem samochodu. Pracownik stacji może też poprosić o dokument potwierdzający opłacenie podatku PCC, o ile zakup nie był dokonany od przedsiębiorcy. Jeśli dokumentacja jest kompletna i nie budzi żadnych wątpliwości odnoszących się do jej wiarygodności, można mieć pewność, że nie pojawią się żadne przeciwwskazania dla złomowania.

 

Relację filmową możesz zobaczyć:

FILM 1

FILM2

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorwany

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)