Dzień Kobiet w Domu Pobytu Senior+. Specjalna sesja zdjęciowa

fot. pow.
To tradycja w Naszym Senioralnym Domu.# W tym roku obchodziliśmy go w dwóch grupach w dniach 06 i 07 marca.
Świętowanie tak pięknego dnia rozpoczęliśmy od występów artystycznych - wierszy i życzeń w wykonaniu męskiej części społeczności. Następnie wokalnie zaprezentowała się kadra Dziennego Domu. Nie zabrakło jak zawsze wspólnej kawy oraz cieplutkiego ciasta prosto z pieca.
Zwięczeniem podniosłej chwili była, przygotowana przez Naszą kochaną Panią Renatę Stachowską - kierownik Dziennego Dom Pobytu Senior+ w Nakle nad Notecią, prezentacja o pięknie zewnętrznym i wewnętrznym każdej z Naszych Seniorek. Zaprezentowano fotografie z okresu młodości oraz czasów współczesnych wraz z krótkim opisem piękna duszy i serca każdej z Pań, które widać dopiero po dłuższym poznaniu. Tak piękna projekcja każdej z Dam w ten wyjątkowy dzień spowodowała wiele wzruszeń i przywołała ogrom wspomnień. Na koniec nie zabrakło sesji zdjęciowej i uhonorowania każdej kobiety kwiatkiem. To było kolejne Piękne święto Pań.
materiał: Patrycja Michalska-Bielica
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria


































































































Czytaj również
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)