Dziś mamy 28 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

19 kwietnia 2024

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

fot. powierzone

fot. powierzone

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

Ten specyficzny obiekt jedyny w swoim rodzaju, który przystosowany został do wytwarzania sztucznych warunków panujących na morzu stanowi doskonały model do nauki odpowiednich zachowań przydatnych w ratownictwie wodnym. Kursanci mieli okazję do prowadzenia działań w warunkach sztucznej mgły jak również przy wytworzeniu dużych fal. Ponadto została rozwinięta tematyka ewakuacji oraz sprawiania tratw ratowniczych i odpowiedniego zachowania się w akwenach wzburzonych podczas warunków sztormowych. Do zajęć w Centrum MUSTC zostały zadysponowane dwie sekcje OSP JRS, które prowadziły odrębne ćwiczenia jednocześnie. Zajęcia obejmowały także zagadnienia dotyczące zadań kontr terrorystycznych, które doskonaliła jedna z sekcji jednostki, a które związane są ściśle z tematyką dotyczącą zadań realizowanych przez OSP JRS na rzecz obronności kraju. Działania prowadzone były także na obiektach pływających stacjonujących w Szczecinie . Całościowe szkolenia w tym zakresie są prowadzone pod czujnym okiem byłych żołnierzy jednostek specjalnych, a kierownikiem szkoleń jest emerytowany podoficer JW GROM Andrzej K. KISIEL.

Materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 15 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Korzystanie ze środowiska
500PLN
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Specjalna uchwała

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów #samorządowych z 1990 r., obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Policjanci uratowali myszołowa. Ptak został potrącony przez auto

Policjanci z wydziału ruchu drogowego #bydgoskiej komendy miejskiej uratowali myszołowa, który oszołomiony, prawdopodobnie po wcześniejszym potrąceniu przez auto, leżał na jezdni i ewidentnie potrzebował pomocy. Gdyby nie reakcja patrolu ptak zginąłby pod kołami nadjeżdżających samochodów.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)