Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2022

Dofinansowanie do zakupu dekodera lub telewizora. Wnioski do końca grudnia

fot. gov.pl

fot. gov.pl

Pamiętaj, że do 31 grudnia 2022 roku możesz skorzystać z programu dofinansowania zakupu dekodera telewizji naziemnej lub telewizora.# Jeśli planujesz zakup telewizora, możesz otrzymać dopłatę w wysokości 250zł, natomiast kupując dekoder, kwota dofinansowania wyniesie 100zł. Dowiedz się, gdzie złożyć wniosek i jak zrealizować świadczenie.

Wniosek w rządowym programie dofinansowania zakupu odbiornika cyfrowego można złożyć za pośrednictwem:

- Formularza online na platformie gov.pl,
- Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej – lista placówek, gdzie można złożyć wniosek.

Po złożeniu wniosku otrzymasz unikalny kod, który umożliwi realizację dofinansowania. Kod zostanie wysłany na podany w formularzu adres e-mail (jeśli wniosek został złożony online) lub przekazany przez pracownika Poczty Polskiej, w postaci wydruku.

Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem zrealizujesz w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpiły do programu. Obecnie w programie zarejestrowało się już 1 164 przedsiębiorców, co umożliwia realizacje świadczenia w 3 807 punktach sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce.

Wyszukiwarka sklepów, w których zrealizujesz świadczenie dostępna jest TUTAJ.

Dotychczas blisko 600 tysięcy osób otrzymało dofinansowanie zakupu odbiornika cyfrowego. Przypominamy, że składając wniosek o dofinansowanie, świadczeniobiorca oświadcza m.in., że jego gospodarstwo domowe ze względu na trudną sytuację materialną nie może samodzielnie ponieść kosztów zakupu nowego sprzętu. Realizacja świadczenia przy zakupie bardzo drogich odbiorników cyfrowych, bez wyraźnego uzasadnienia (np. wynikającego z potrzeb zdrowotnych), może zostać w świetle prawa uznany za nadużycie.

Więcej informacji o rządowym programie dofinansowania znajdziesz TUTAJ.
Jeśli masz pytania, napisz na adres mailowy cyfrowaTV@coi.gov.pl.

Szczegółowe informacje udzielane są również przez pracowników infolinii pod nr. 42 253 54 30 (w godzinach 07:00 – 18:00 oraz w soboty w godzinach 10:00 – 18:00.)

Informacje o programie

Rządowy program dofinansowania do zakupu telewizora i dekodera to odpowiedź na zmianę standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Aby móc odbierać sygnał w nowym standardzie należy posiadać odbiornik przystosowany do standardu DVB-T2/HEVC. Telewidzowie posiadający starszy sprzęt, a chcący nadal odbierać telewizję naziemną muszą dokupić specjalny dekoder lub wymienić telewizor na nowszy. Głównym celem projektu jest wsparcie finansowe osób, które nie są w stanie samodzielnie ponieść tego wydatku.

Materiał: Wydział Promocji Polityki Cyfrowej

Oceń artykuł: 0 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 15 (17)

  buahah, w dniu 04-12-2022 15:30:43 napisał:

  hahaha i cyk abonamencik w gratisie

  odpowiedz

  • 7 (9)

  Sit, w dniu 04-12-2022 19:05:57 napisał:

  Składajcie wnioski Mohery wreszcie będziecie utrzymywać waszą TVPis

  odpowiedz

  • 0 (0)

  martnyka, w dniu 04-12-2022 22:42:57 napisał:

  słusnzie

  odpowiedz

  • 1 (1)

  antifa, w dniu 04-12-2022 23:29:40 napisał:

  Kolejne artykuły a pod nimi zakaz komentowania ,,Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.To po wstawiają jeszcze z innego powiatu skoro lubią zimną wode....

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Gerlach, w dniu 05-12-2022 06:57:08 napisał:

  Źrödlo reklam w tfoim domu. Co chwila te same rekla.y kup telefon kup telewizor promocja w bezdomce i takie tam

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Rzeszutksa, w dniu 05-12-2022 08:13:18 napisał:

  Dekoder kosztował 70zlotych ale cyrk

  odpowiedz

  • 7 (7)

  On, w dniu 05-12-2022 08:31:10 napisał:

  Nie oglądam telewizji zlikwidowałem telewizor nie słucham tych kłamstw.Teraz głowa spokojna.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  wolność, w dniu 05-12-2022 23:30:24 napisał:

  2mld rocznie, teraz jeszcze 700mln na tvpis, bo ta kurwizja sama się nie potrafi utrzymać, a dodatkowo trzeba ludziom w dodatkach z naszych podatków dawać hajs żeby te gówno oglądali xDD dalej głosujcie na ten cyrk

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 07-12-2022 08:19:10 napisał:

  Kłamstwa jeszcze raz kłamstwa zero telewizji.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)