Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:

22 października 2021

Dyskusyjny Klub Książki cieszy się coraz większą popularnością

fot. pow.

fot. pow.

Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku spotkały się# w październikowe popołudnie w bibliotece, by podyskutować o ostatnio przeczytanej książce. Była to powieść Agnieszki Krawczyk pt.”Splatane ścieżki”.

Głównymi bohaterkami książki są Klaudyna - właścicielka pasmanterii oraz jej siostrzenica Monika. Jedna z nich boryka się z problemami teraźniejszości, druga natomiast nie potrafi zamknąć przeszłości i tkwi we wspomnieniach, które sprawiły że jej życie stanęło w miejscu. Obie jednak mają pasje, których realizacja pozwala na oderwanie się od problemów. Monika jest dziennikarka telewizyjną, która uwielbia swoją pracę i poświęca się jej bez reszty. Klaudyna w swoim sklepie prowadzi klub „Splątana Nitka”. Spotykają się w nim okoliczni mieszkańcy – miłośnicy szydełkowania. Każdy z nich ma swoją historię, różnią się temperamentem oraz sposobem na życie, ale potrafią się wspierać. Szczere rozmowy i wspólne spędzanie czasu z innymi mają tu nieocenioną wartość. I chociaż losy głównych bohaterek są jak poplątane nitki to dzięki wsparciu i radom przyjaciół z pasmanterii obie prostują swoje splątane ścieżki życia.

Panie z DKK polecają wszystkim tą pełną życzliwości i ciepła książkę, która porwie swych czytelników w świat, w którym sąsiedzka współpraca i serdeczność mogą przenosić góry.

Kolejne spotkanie DKK w Paterku odbędzie się 18 listopada. Omawiana będzie książka Romy Ligockiej pt.”Siła rzeczy”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Katarzyna Hass - PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Jak wyglądają jesienne wydatki Polaków na rozrywkę? Znamy wyniki badania

Jesienny spadek nastroju poprawiamy sobie chętnie korzystając z# miejskich rozrywek i przyjemności. Niestety, aż 44% zapytanych Polaków deklaruje, że ma zbyt mały budżet na preferowaną formę rozrywki. Średnio, jak wynika z odpowiedzi 43% respondentów badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”, na aktywności w czasie wolnym wydajemy obecnie od 100 do 300 zł miesięcznie. Głównym kryterium wyboru atrakcji dla 43% Polaków jest cena.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)