Dziś mamy 24 marca 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 lipca 2024

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

fot. Ministerstwo Cyfryzacji

fot. Ministerstwo Cyfryzacji

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

Jak wynika z raportu NASK "Nastolatki 3.0", polscy nastolatkowie spędzają średnio 5 godzin i 36 minut dziennie w Internecie w dni powszednie, a w weekendy nawet 6 godzin i 16 minut. Co trzeci nastolatek ma problem z nadmiernym korzystaniem z Internetu, co staje się poważnym problemem społecznym. Dlatego warto zrobić sobie przerwę od telefonu.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Dniu Bez Telefonu. To doskonała okazja, aby:

  • spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi bez zakłóceń technologicznych,
  • odkryć nowe hobby lub wrócić do zapomnianych pasji,
  • skupić się na aktywnościach na świeżym powietrzu, takich jak spacer, jazda na rowerze czy piknik,
  • przeczytać książkę lub zagrać w gry planszowe.

Każda z tych aktywności nie tylko pozwoli oderwać się od ekranów, ale również poprawi koncentrację, relacje z bliskimi oraz zdrowie psychiczne.

Pamiętajmy, że technologia powinna nam służyć, a nie nami rządzić. Dzień Bez Telefonu to świetny moment, aby zastanowić się nad naszymi nawykami cyfrowymi i wprowadzić zdrową równowagę między życiem online i offline.

Dołącz do nas i zrób sobie przerwę od telefonu!

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Oceń artykuł: 7 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    Ja, w dniu 16-07-2024 12:41:08 napisał:

    Macie rację ta wasza technologia wypad ze szkół

    odpowiedz

    • 0 (2)

    Demaskuj łgarstwo, w dniu 16-07-2024 12:44:50 napisał:

    Tu nie chodzi "o rządzenie". Technologia obecnie wymusza poprzez określone aplikacje korzystanie z telefonu.Pewne pokolenie,a także instytucje funkcjonuje tylko i wyłącznie w oparciu o"sieć" Trudno sobie dzisiaj wyobrazić normalne funkcjonowanie w codziennych czynnościach nie korzystając ze wsparcia smartfona czy stacjonarnego komp.

    odpowiedz

    • -1 (1)

    Ja, w dniu 18-07-2024 08:22:19 napisał:

    To jest ta waszą hora inteligencja

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
KOBIZE
500PLN
0

Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.

(czytaj więcej)
0

100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami

(czytaj więcej)