Dziś mamy 20 września 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 lipca 2021

Filip został szefem policjantów. Marzenie 9-latka się spełniło

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

9-letni Filip marzy, by być policjantem. Ciekawi go# służba mundurowych, policyjne wozy i wszystko co związane z niebieskim mundurem. Dzięki pomysłowi Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Szubinie i wielkiemu sercu swoich rodziców, wczoraj mógł spełnić swoje marzenia i na jeden dzień stać się szefem mundurowych.

Wszystko miało swój początek w ubiegłym roku, kiedy nadkom. Michał Wawrzyniak, Zastępca Komendanta szubińskiego komisariatu zaangażował się w zbiórkę pieniędzy na leczenie 10-latka, u którego zdiagnozowano guza mózgu. Policjant uważnie ją śledził i razem z całą rodziną uczestniczył w licytacjach, z których dochód przekazywany był na rzecz chłopca. Kwota potrzebna rodzicom opiewała na astronomiczną sumę 4 milionów złotych, dlatego w głowie nadkom. Wawrzyniaka zrodził się pomysł, by wystawić na licytację swoje stanowisko z zamiarem, by przy okazji zbierania środków na leczenie chłopca, spełnić marzenie innego dziecka, które chciałoby wcielić się w rolę mundurowego.

Tak też się stało i licytacja szybko zyskała dużą popularność, a chętnych, by kupić dla swojej pociech dzień w policyjnym mundurze, wspierając tym samym potrzebującego, nie brakowało. Ostatecznie licytację wygrała mama 9-letniego Filipa mieszkającego w okolicach Torunia. Chłopiec jest zafascynowany pracą policjantów. Zawsze zwraca uwagę na przejeżdżające radiowozy, interesują go filmy z udziałem policjantów, a praca mundurowych ciekawi go do tego stopnia, że zdarza mu się upominać domowników i wystawiać im mandaty za drobne przewinienia, jakie w jego ocenie popełnią choćby jadąc autem. Kiedy Filip dowiedział się, że zostanie szefem policjantów był przeszczęśliwy, choć z racji na sytuację pandemiczną w kraju, na spełnienie swojego największego marzenia, musiał poczekać kilka miesięcy.

Spełniło się ono wczoraj (22.07.21), kiedy razem z mamą przyjechał do Szubina. Oficjalnie przywitał go pomysłodawca przedsięwzięcia nadkom. Michał Wawrzyniak, który na początek opowiedział chłopcu, jak tak naprawdę wygląda praca mundurowych, przybliżył specyfikę służby na poszczególnych stanowiskach i zadania, jakie stoją przed funkcjonariuszami.
Chłopiec wspaniale przygotował się do nowej roli i ubrał się w mundur łudząco podobny do policyjnego. To co działo się po rozmowie z szefem szubińskich mundurowych, z pewnością zostanie w pamięci Filipa na długie lata.

Podczas zbiórki z udziałem policjantów Filip został uroczyście powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Szubinie, na co otrzymał stosowny akt powołania. Następnie, już jako szef, wręczył podległym policjantom rozkazy o przyznaniu nagród za osiągnięcia w służbie.

Później odprawił do służby funkcjonariuszy prewencji, zlecając im stosowne zadania do wykonania, następnie zwiedził komisariat, gdzie osobiście poznał każdego policjanta i posłuchał o ich pracy. Miał też niebywałą okazje poznać tajniki daktyloskopii i odbić na pamiątkę ślady swoich linii papilarnych. Niewątpliwie najbardziej zaciekawiony był stanowiskiem kierowania, gdzie oficer dyżurny pokazał mu, jak nawiązać łączność z patrolem, jak wygląda przyjmowanie zgłoszeń i co się dalej z nimi dzieje. Chętnie też sprawdził pokój przejściowy, w którym czasowo przebywają osoby zatrzymane.

Kolejną niespodzianką, jaką przygotowano dla Filipa było spotkanie z przewodnikiem policyjnego psa i jego podopiecznym Rokim. Specjalnie dla nowego komendanta, policjant zaprezentował umiejętności czworonoga i opowiedział o swojej pracy.
Następnie przyszedł czas na zwiedzanie radiowozów. Filip z uwagą oglądał każdy z nich, chętnie wsiadał za kierownice pojazdów i wypytywał policjantów, do jakich zadań wykorzystywane są poszczególne auta.

Dla Filipa dzień spędzony w szubińskim komisariacie był z pewnością wyjątkowy i zapamięta go na długo, a za możliwość zrealizowania swojego marzenia złożył razem z mamą piękne podziękowania na ręce nadkom. Michała Wawrzyniaka.
Natomiast policjanci biorący udział w przedsięwzięciu dziękują rodzicom Filipa za ogromne serce i to, że realizując marzenie swojego dziecka, przekazali środki na leczenie potrzebującego 10-latka.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 30 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Zuzanna i Antoni, a może Mercedes i Romeo Znamy najpopularniejsze imiona!

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po# ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Śpiesząc Wam z pomocą na dane.gov.pl opublikowaliśmy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych od stycznia do czerwca tego roku.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)