Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

25 października 2021

Funkcjonariusze zakładu karnego spotykają się z młodzieżą w szkołach

fot. szer. Magda Rysiewska

fot. szer. Magda Rysiewska

Zajęcia profilaktyczne odbyły się z udziałem funkcjonariuszy z# Zakładu Karnego w Potulicach w Szkole Technicznej Zespołu Szkół Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kołaczkowie.

Decyzje młodości

Młodość. Eksperymentowanie. Testowanie. Poszukiwanie. To wszystko musi się wydarzyć w życiu każdego młodego człowieka, to wpływa na rozwój, poznawanie swoich potrzeb oraz granic. Nie zmienia to faktu, że w podróży poszukiwania siebie ważne jest, aby nie przekroczyć pewnej granicy. Tak nierealny może wydawać się wyrok, więzienie. Statystyki pokazują jednak, że młodociani także zasilają szeregi więziennej populacji. Nie chodzi o straszenie młodzieży, ale o pokazanie konsekwencji podejmowanych wyborów, i choć czasami może się wydawać, że dany problem tyczy się tylko innych, warto mieć świadomość konsekwencji, ale też znać alternatywne i konstruktywne sposoby czy metody radzenia sobie z doświadczanymi trudnościami, które mogą subiektywnie być odbierane jako trudne.

Młodość decyduje

O tym, że decyzje podejmowane w młodym wieku mogą zaważyć nawet na dalekiej przyszłości nie trzeba przekonywać. Konsekwencje nieprzemyślanych decyzji mogą okazać się poważne i determinować dalsze życiowe wybory. Uświadamianie, edukowanie, pokazywanie szerszej perspektywy, ale też kształtowanie umiejętności interpersonalnych stanowi ważny aspekt rozwoju młodych osób. Głównym celem przeprowadzonych zajęć profilaktycznych było eliminowanie i zmniejszanie czynników ryzyka oraz wzmacnianie czynników chroniących, które oddziałują na młodzież.

Materiał: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber - Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)