Dziś mamy 20 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

06 marca 2025

I powiatowy przegląd talentów przeszedł do historii. Moc wrażeń i emocji

fot. powierzone

fot. powierzone

"Uważamy, że w każdym z nas # drzemie talent - trzeba go tylko odkryć, dlatego wydarzenie to spotkanie z ludźmi pełnymi talentu i twórczego zapału".

Takimi słowami powitaliśmy uczestników I POWIATOWEGO PRZEGLĄDU TALENTÓW zorganizowanego przez naszą szkołę, który odbył się 4 marca 2025 roku w Szubińskim Domu Kultury. Zaproszone zostały placówki z różnych powiatów, a zagościli na naszej scenie uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szubinie, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie, Szkoła Podstawowa w Kowalewie, Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach oraz uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie.

Głównym zamysłem naszej imprezy była integracja uczniów z różnymi predyspozycjami, uczęszczającymi do różnorodnych placówek, ukazanie talentów, które drzemią w każdym z nas i są z jednej strony podobne, a jednak tak indywidualne. Na scenie zaprezentowało się 9 zespołów taneczno - wokalnych oraz 5 solistów wokalnych. Główny cel został osiągnięty w stu procentach. Podczas występów nie zabrakło głośnych braw i uśmiechów. Każdy uczestnik był podczas swojej prezentacji niepowtarzalny. I Powiatowy Przegląd Talentów nie odbyłby się bez bezinteresownego wsparcia ludzi dobrych serc.

Dziękujemy jeszcze raz dyrekcji oraz pracownikom Szubińskiego Domu Kultury za udostępnienie sali oraz nagłośnienia, Państwu Leszczyńskim za przepyszne wypieki, pracownikom księgarni BISS w Szubinie, pani Magdalenie Dolegała sklep Wal-Mag, Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie oraz Radzie Rodziców działającej przy szkole. Poranek pełen wrażeń i pozytywnych emocji zakończyły słowa prowadzących kierowane do wszystkich gości: "Dzisiaj wszyscy jesteście najważniejsi. Dzisiaj jesteście artystami naszego Przeglądu Talentów.

materiał: Karolina Dawidowicz, Monika Wardęga, Katarzyna Olszewska, Magdalena Tomkowiak

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)