Warsztaty z rysunku i malarstwa. Powstały piękne pejzaże

fot. Anna Maria Leppert
04. marca w naszej bibliotece odbyło się spotkanie organizacyjne w # sprawie warsztatów z rysunku i malarstwa dla dorosłych.
Po krótkim zapoznaniu i ustaleniu naszych celów przystąpiliśmy do pracy, bowiem uczestnicy od razu zapragnęli coś stworzyć. Każdy otrzymał niezbędne do pracy materiały tj. płótno, paletę z farbamj, podkładkę, brudnopis i ściereczkę. Korzystając tylko z trzech kolorów tj. żółci, czerwieni i niebieskiego stworzyliśmy wspólnie, krok po kroku piękny pejzaż przedstawiający łódź żaglową na wodzie.
Spotkanie odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze, podczas pracy było dużo śmiechu i żartów. Warsztaty są bowiem nie tylko świetną alternatywą do spędzania wolnego czasu, ale również miejscem gdzie możemy spotkać osoby o podobnych zainteresowaniach by wspólnie dzielić doświadczenia i rozmawiać o ciekawych tematach.
Kolejne warsztaty już 01.04 o godzinie 16.30 w czytelni GBP w Sadkach, na które już teraz serdecznie zapraszamy wszystkie osoby dorosłe z Sadek i okolic!
Do zobaczenia! Czekamy na Państwa!
materiał: K. Narloch/ GBP Sadki
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria









Czytaj również
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)