Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

10 grudnia 2023

Jarmark Świętego Mikołaja. W Mroczy czuć już magię świąt!

fot. MM

fot. MM

10 grudnia w Mroczy zorganizowano tradycyjny Jarmark Świętego Mikołaja połączony# z otwarciem i poświęceniem Szopki Bożonarodzeniowej. Wydarzenie cieszyło się całkiem sporym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności.

Uroczystości zapoczątkowało uroczyste nabożeństwo w kościele pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP, po którym wierni na czele z kolorowym orszakiem udali się na mrotecki Rynek.  To właśnie tam ks. Dominik Krawczak poświęcił Bożonarodzeniową Szopkę, a następnie przedstawiciele mroteckich władz samorządowych oraz przybyli goście złożyli mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt. Zgodnie z tradycją, spotkanie na Rynku nie obyło się bez wspólnego odśpiewania kolędy "Przybieżeli do Betlejem".

W dalszej kolejności wszyscy udali się na mrotecki Jarmark Świętego Mikołaja. Wystawcy po raz kolejny nie zawiedli i przygotowali stoiska z różnorodnym asortymentem. Swoje popisowe dania zaprezentowały także Koła Gospodyń Wiejskich z Mroczy, Wiela oraz Izabeli. Własne stoiska posiadali również: Warsztat Terapii Zajęciowej w Mroczy, Niepubliczne Przedszkole Mini Akademia, Koło Łowieckie nr 117 "Sokół i Wojskowe Centrum Rekrutacji z Bydgoszczy.

Tego dnia wiele atrakcji czekało przede wszystkim na najmłodszych. Nie zabrakło Świętego Mikołaja i jego pomocników - elfów. Swoją obecnością wyróżniali się także szczudlarze. Nieodzowną częścią mroteckiego jarmarku jest loteria fantowa, w której do wygrania były różnego rodzaju gadżety ufundowane przez gminę Mrocza i wystawców.

Oceń artykuł: 22 16

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (2)

  CW, w dniu 10-12-2023 21:03:43 napisał:

  Ceny na tym jarmarku to chyba pobrali z kosmosu

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Mirek, w dniu 11-12-2023 00:43:06 napisał:

  Do CW tylko burmistrza okonka stać na te produkty

  odpowiedz

  • -1 (3)

  JS, w dniu 11-12-2023 07:39:07 napisał:

  Na oświetlenie świąteczne to kasa jest a ludziom oświetlenie uliczne wyłączają

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Yaro, w dniu 11-12-2023 07:39:45 napisał:

  Do CW. W Mroczy jeśli coś nie jest za darmo, to jest za drogie.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  WZ, w dniu 11-12-2023 11:36:39 napisał:

  Do Yaro tak to prawda wszystko było bardzo drogie i nie musi być nic za darmo tylko niech ceny będą w granicach rozsądku bo było dużo drożej niż w sklepach a jak cię stać na te zakupy to kupuj nikt Ci nie broni

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)