Dziś mamy 28 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

17 kwietnia 2024

Kolorowanki profilaktyczne dla najmłodszych. Pobierz plik do wydruku

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Komendant Wojewódzki Policji #w Bydgoszczy insp. Jakub Gorczyński podpisał dzisiaj umowę z panią Alicją Werner o przeniesienie autorskich praw majątkowych do przygotowanych przez nią grafik, które znajdą się w kolorowance promującej szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Funkcjonariusze będą rozdawali te książeczki podczas spotkań z dziećmi w przedszkolach, szkołach, ale także na imprezach plenerowych. Bardzo dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w troskę o małych mieszkańców naszego województwa.

Studentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pani Alicja Werner, z własnej inicjatywy, przygotowała dla policjantów garnizonu-kujawsko-pomorskiego rysunki, dzięki którym opracowano kolorowankę oraz arkusz z miejscem na odcisk palca. Przygotowane materiały przyczynią się do wzmocnienia naszych działań związanych z edukacją oraz promocją bezpieczeństwa wśród najmłodszych. Kolorowanki, nie tylko dostarczą dzieciom rozrywki, ale także przekażą istotne przesłania dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa i znajdą zastosowanie w trakcie spotkań w przedszkolach oraz szkołach podstawowych. Policjanci będą je również rozdawać podczas większości imprez plenerowych. Odpowiedni materiał wspomagający ma ogromne znaczenie w działaniach profilaktycznych, których celem jest m.in. prawidłowe kształtowanie postaw związanych z bezpieczeństwem.

Pani Alicji Werner serdecznie dziękujemy za wsparcie, a także zaangażowanie się w sprawę bezpieczeństwa naszych najmłodszych mieszkańców i życzymy samych sukcesów. Materiały powstały we współpracy Wydziału Komunikacji Społecznej i Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Pobierz plik do samodzielnego wydruku kolorowanek (plik pdf).

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Specjalna uchwała

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów #samorządowych z 1990 r., obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Policjanci uratowali myszołowa. Ptak został potrącony przez auto

Policjanci z wydziału ruchu drogowego #bydgoskiej komendy miejskiej uratowali myszołowa, który oszołomiony, prawdopodobnie po wcześniejszym potrąceniu przez auto, leżał na jezdni i ewidentnie potrzebował pomocy. Gdyby nie reakcja patrolu ptak zginąłby pod kołami nadjeżdżających samochodów.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)