Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

12 października 2021

Kontrole na drogach. Szczególną uwagę zwracano na rowerzystów

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Kolejne działania ukierunkowane na bezpieczeństwo# cyklistów, prowadziła wczoraj na powiatowych trasach „drogówka” z Nakła. Sprawdzano stosowanie przepisów przez użytkowników jednośladów, ale też zachowanie wobec nich kierowców.

Wczoraj (11.10.21) policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na powiatowych trasach kolejne działania pn.: „Rowerzyści”, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa miłośników „dwóch kółek” i ograniczenie zdarzeń z ich udziałem.

Sprawdzano zachowanie kierowców względem cyklistów, ale też ich zachowanie zwracając przede wszystkim uwagę na najczęściej popełniane przez rowerzystów wykroczenia tj.: nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe skręcanie, nieprawidłową zmianę pasa ruchu i jazdę po chodniku.

Ujawniono łącznie 47 wykroczeń z czego 11 popełnionych przez rowerzystów. Zarówno cykliści, jak i kierujący, za popełnione wykroczenia ponieśli konsekwencje przewidziane prawem.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (3)

  MP, w dniu 13-10-2021 07:50:37 napisał:

  A radiowóz w krzakach. buraki pieprzone.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  toszak, w dniu 13-10-2021 08:16:02 napisał:

  popieram takie kontrole brawo policja tak dalej ;;;;;

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Golonka wieprzowa tylna
6,99PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Budowa magazynów
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)