Dziś mamy 29 listopada 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

24 listopada 2022

Kryminalny Debiut Roku 2021. Nagrody dla najlepszych autorów

fot. powierzone

fot. powierzone

Niebawem poznamy zwycięzcę pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego Kryminalny Debiut Roku 2021. #W sobotę (26 listopada) w toruńskim Teatrze Muzycznym podczas uroczystej gali marszałek Piotr Całbecki nagrodzi autora najlepszego kryminału wydanego w ubiegłym roku w Polsce. Debiutujący pisarz otrzyma 25 tysięcy złotych.

- Powieści kryminalne cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Najlepszym dowodem na ich atrakcyjność była frekwencja podczas organizowanych spotkań z czołowymi autorami literatury kryminalnej i sensacyjnej. Jestem przekonany, że nagroda pozwoli rozwinąć skrzydła młodym autorom – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Uroczysta gala podczas której poznany zwycięzcę Kryminalnego Debiutu Roku zwieńczy trwający od kwietnia festiwal Gwiazdozbiór Kryminalny Kujaw i Pomorza. Oprócz nagrody pieniężnej zwycięzca otrzyma od marszałka pamiątkową statuetkę.

Do konkursu Kryminalny Debiut Roku 2021 wydawcy z całego kraju zgłosili 29 powieści spośród których jury wyłoniło trzech finalistów:

Anna Rozenberg - nominacja za powieść „Maski pośmiertne” (Wydawnictwo Czwarta Strona)
Jakub Bielikowski - nominacja za powieść „Awans. Detektyw warszawski” (Wydawnictwo Novae Res)
Grzegorz Dziedzic - nominacja za powieść „Żadnych bogów, żadnych panów”(Wydawnictwo Papierowy Księżyc).

Przewodniczącym komisji jest Ryszard Ćwirlej, autor powieści „Tylko umarli wiedzą”, uhonorowanej prestiżowymi nagrodami literackimi. W 2018 roku otrzymał nagrody Wielkiego Kalibru i Czytelników Wielkiego Kalibru, przyznawanymi przez Stowarzyszenie Miłośników Kryminału i Sensacji „Trup w szafie”. W składzie jury także:

• dziennikarka Agata Koss-Dybała

• pracownik UMK w Toruniu dr hab. Rafał Moczkodan

• pisarka Katarzyna Puzyńska pochodząca ze Zbiczna w powiecie brodnickim.

W trakcie Kryminalnego Gwiazdozbioru Kujaw i Pomorza gościliśmy: Katarzynę Bondę, Katarzynę Puzyńską, Roberta Małeckiego, Ryszarda Ćwirleja, Macieja Siembiedę oraz Martę Matyszczak. Przed uczestnikami również spotkania z prokuratorem, medykiem sądowym oraz kryminologiem, które odbędą się w piątek (25 listopada). Przed sobotnią galą w toruńskim Teatrze Muzycznym wiele kryminalnych atrakcji, m.in. panel dyskusyjny z jurorami konkursu, spotkanie z autorami nominowanych powieści oraz gość specjalny - Wojciech Chmielarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru za powieść „Przejęcie”.

Program na stronie Książnicy

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Budowa magazynów
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Konstrukcje stalowe
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)