Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2022

List do Świętego Mikołaja. Wycieczka przedszkolaków na pocztę

fot. powierzone

fot. powierzone

W oczekiwaniu na przybycie Świętego Mikołaja, dzieci z grupy "MAKI" Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią napisały list#, który prosto do wioski Laponii zostanie dostarczony dzięki ekspresowej nakielskiej Poczcie Polskiej.

Wycieczka na Pocztę przy ulicy Mroteckiej 7A poszerzyła wiedzę dzieci na temat pracy listonosza oraz starej tradycji pisania i wysyłania życzeń świątecznych. Wspólna wyprawa wywołała radość w oczekiwaniu na przybycie Kochanego Gościa.

Zachęcamy do korespondencji ze Świętym Mikołajem:

Santa Claus Tähtikuja 1. Rovaniemi 96930. Arctic Circle Laponia, Finland.

A wszystkim Pracownikom Poczty Polskiej życzymy Wesołych Świąt!!!

Ho Ho Ho - Grupa "MAKI" wraz z Opiekunami.

Materiał: Krystyna Duda

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)