Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

02 lutego 2023

Literackie zagadki i dyskusja o bohaterach. Przedszkolaki w bibliotece

fot. powierzone

fot. powierzone

W piątek, 27 stycznia bibliotekę w Ślesinie odwiedziły dwie grupy przedszkolne: „Biedronki” i „Słoneczka”. #Dla „Biedronek” była to pierwsza wizyta w bibliotece, dlatego „Słoneczka” z zaangażowaniem opowiadały młodszym, koleżankom i kolegom jak właściwie postępować z książkami.

Dzieci zapoznały się też z literaturą, która jest dedykowana dla ich wieku i dowiedziały się co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem. Nie zabrakło oczywiście literackich zagadek i dyskusji o ulubionych bohaterach z bajek. Spotkanie zakończyło się zaproszeniem przedszkolaków do wzięcia udziału w programie „Mała Książka, Wielki Człowiek”.

Materiał: Justyna Widawska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)