Dziś mamy 2 lipca 2022, sobota, imieniny obchodzą:

04 maja 2022

"Majówka z Baśką". W rozgrywkach udział wzięło 80 osób

fot. pow.

fot. pow.

2 maja br. do Wiela na "Majówkę z Baśką zjechali się miłośnicy tej gry. Zjawiło się dość liczne grono bo około 80 osób.

Zgromadzonych przywitali i otworzyli turniej: Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik. Gospodarzem imprezy był Sołtys Sołectwa Wiele, i jednocześnie Radny – Marek Wenerski. Przedstawił on zebranym sędziów: Pana Wiesława Jarzęba oraz Marcina Kanię.

Następnie rozpoczeły się rozgrywki, które trwały do godziny 19.00. Przebiegały one w bardzo dobrej, rodzinnej atmosferze, jak to bywa w Wielu. W trakcie przerw można było poczęstować się przygotowanym ciastem lub grochówką.

Po zakończeniu ostatniej rundy oraz podliczeniu punktów zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi.

Oto jak wyglądały wyniki:

Drużynowo:
1. Ferajna z Huty
2. As Pik Chełmża
3. Bory Tuchola

Indywidualnie:
1. Marek Kowalkowski
2. Roman Grabowski
3. Mirosław Sosnowski
4. Eugeniusz Wenerski
5. Marek Winter
6. Stefan Kamiński

Walka o pierwsze miejsce była zawzięta. Pierwsza trójka zgromadziła taką samą ilość dużych punktów (26 pkt) i o kolejności zadecydowały małe punkty.

Organizatorzy pragną podziękować obecnym za przybycie oraz sponsorom za ufundowanie nagród i pucharów. Zapraszamy na kolejne zawody!

Materiał: Ewelina Musiał/ UMiG Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)