Mecz czołowych zespołów grupy III. Remis po wyrównanej walce
fot. archiwum
W 4 kolejce rozgrywek piłkarskich na szczeblu B – klasy# Szubinianka II/Victoria Kołaczkowo podejmowała na własnym boisku Dąb Potulice. Oba zespoły miały okazję na zdobycie kompletu punktów, ale ostatecznie podzieliły się punktami.
Zespoły z Kołaczkowa i Potulic udanie rozpoczęły tegoroczne zmagania na szczeblu piłkarskiej B – klasy. O ile o formę Dębu można było być spokojnym, tak dyspozycja Victorii jest niewątpliwie dużym zaskoczeniem dla sympatyków i kibiców tego klubu. Spora w tym zasługa nowych piłkarzy, którzy latem wzmocnili klub. Na pierwszy plan wysuwa się jednak powrót do zespołu Damiana Czerwińskiego, który od początku sezonu regularnie zdobywa kolejne gole. Nie inaczej było w miniony weekend w starciu z Dębem Potulice. Mecz ten nie był może widowiskowy i nie obfitował w wiele sytuacji bramkowych, ale emocje trwały do ostatniego gwizdka. W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy nie dość, że wyszli na prowadzenie po celnym strzale Czerwińskiego, to jeszcze mogli to prowadzenie podwyższyć. Zmarnowali jednak m.in. rzut karny, który obronił Adam Przybylski. Dąb odżył natomiast w drugiej części gry. Wprowadzony po przerwie Michał Marach został sfaulowany w polu karnym Victorii, za co sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Oskar Rogaliński i doprowadził do wyrównania. Znakomitą okazję na przechylenie szali zwycięstwa na korzyść swojego zespołu miał jeszcze Denis Piotrowski ale przegrał pojedynek sam na sam z Kamilem Załogą.
Szubinianka II/Victoria Kołaczkowo – Dąb Potulice 1:1 (1:0)
Bramki: Damian Czerwiński – Oskar Rogalski
Czytaj również
Dodaj komentarz
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
KIBIC, w dniu 16-09-2022 12:36:14 napisał:
odpowiedz
Jarek, w dniu 16-09-2022 20:36:59 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!