Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2023

Nie brakowało emocji. Turniej Gran Ligi Młodzików

fot. NTS Trójka Nakło

fot. NTS Trójka Nakło

W dniu 30 listopada na hali #ZS-P nr 3 w Nakle odbył się zaległy turniej Wojewódzkiej Gran Ligi Młodzików.

Zawodnicy NTS-u pierwszy mecz na swoim terenie rozegrali z UKS Budowlanką Toruń. Od początku spotkania po stronie gospodarzy panował większy spokój. Torunianie popełnili aż trzy błędy w ustawieniu w początkowej fazie meczu. Praktycznie w każdym ustawieniu przyjezdni mieli problem z przyjęciem zagrywki, co uniemożliwiało im przeprowadzenie skutecznej akcji. W konsekwencji pierwszy set zakończył się wynikiem 25:8 dla nakielan.

Na drugą partię podopieczni Artura Sierzchuły wyszli w zmienionym składzie. Na boisku pozostali tylko środkowi i atakujący z pierwszego seta. Po stronie NTS-u zaczął panować chaos, zawodnicy nie bronili łatwych piłek. Torunianie utrzymywali przewagę trzech punktów. Dopiero przy wyniku 14:11 dla Budowanki, gdy Adam Madaj pojawił się na zagrywce, zespół z Nakła zaczął odrabiać straty. Dzięki stabilnemu serwisowi, kończącym atakom Mikołaja Markuszewskiego i Szymona Ciachery NTS zdobył aż 10 punktów z rzędu. Przy stanie 22:15 dla nakielan na boisku pojawił się Igor Plichciński, który zakończył set dwoma punktami z zagrywki. Podopieczni Artura Sierzchuły wygrali mecz 2:0 (25:8, 25:15).

Drugie spotkanie odbyło się pomiędzy dwoma zespołami przyjezdnymi. W pierwszym secie zawodnicy Chemika Bydgoszcz nie pozostawili złudzeń, kto tego dnia jest w lepszej dyspozycji. Podopieczni trenera Macieja Kwiatkowskiego prowadzili 18:0. Pod koniec seta torunianie byli w stanie wygrać pojedyncze akcje. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:4 dla bydgoszczan. W drugim secie zawodnicy Budowlanki Toruń mieli więcej udanych akcji, ale mimo to zdecydowanie przegrali 15:25. Mecz zakończył się zwycięstwem Chemika Bydgoszcz 2:0 (25:4, 25:15).

W trzecim meczu dnia kibice spodziewali się największych emocji. Mimo, że Chemik Bydgoszcz uznawany był za faworyta spotkania, trener gości powtarzał, że nakielanie na swoim parkiecie to trudny przeciwnik. Niestety początek meczu na to nie wskazywał. Zawodnicy NTS-u nie mogli skończyć swoich piłek i mieli problem z podbiciem ataków bydgoszczan. Od stanu 0:5 przez większość seta utrzymywała się około 5 punktowa przewaga gości. Dopiero przy stanie 16:21, przy zagrywce Cezarego Lepperta w gospodarzy tchnęło “nowe życie”. Rozgrywający nakielan skutecznymi serwisami odrzucał rywali od siatki, a reszta zawodników posłuchała rad trenera dotyczących ustawienia w obronie. Skuteczna gra NTS-u doprowadziła do stanu 20:21. Równe wymiany i ofiarna postawa obu zespołów zachęciły publiczność do głośnego kibicowania. Za sprawą dwóch asów serwisowych Michała Aracha nakielanie mieli pierwszą piłkę setową. Bydgoszczanie wyszli jednak z opresji i to oni mieli trzy szansę na zakończenie partii. Emocje rosły z każdą akcją, wrzawa na trybunach nie cichła i ostatecznie przy własnej publiczności to nakielanie zwyciężyli w pierwszym secie 31:29. Wydawałoby się, że zawodnicy NTS-u napędzeni grą rozpoczną drugą partię z wysokiego “C”. Niestety już od początku seta to goście wypracowali sobie przewagę. Mimo zrywów podopiecznych Artura Sierzchuły, nakielanom nie udało się odrobić straty punktowej. Drugi set zakończył się wynikiem 25:20 dla Chemika Bydgoszcz. Ponownie dwa najlepsze zespoły województwa miały rozegrać tie-break. Początek partii należał do przyjezdnych. Nakielanie nie zdążyli odrobić strat i przegrali całe spotkanie 1:2 (31:29, 20:25, 9:15).

Dziękujemy kibicom za liczne zgromadzenie na hali i dopingowanie naszym zawodnikom. Gratulujemy Chemikowi zwycięstwa, a my dalej pracujemy nad eliminacją błędów. Okazja do rewanżu już w niedzielę. Tym razem to NTS wybiera się do Bydgoszczy.

Wyniki spotkań:

NTS Trójka Nakło – UKS Budowlanka Toruń 2:0 (25:8, 25:15)

UKS Budowlanka Toruń – BKS Chemik Bydgoszcz – Siatkówka Młodzieżowa 0:2 (4:25, 13:25)

NTS Trójka Nakło – BKS Chemik Bydgoszcz 1:2 (31:29, 20:25, 9:15)

Składy:

NTS Trójka Nakło: Cezary Leppert, Michał Arach, Szymon Ciachera, Kacper Gemziak, Kacper Jabłoński, Mikołaj Kowalski, Jakub Kubiński, Karol Leppert, Nikodem Łęga, Adam Madaj, Filip Majchrzak, Mikołaj Markuszewski, Igor Plichcinski, Kacper Pogoda, Karol Senska, Jan Walkowiak

Trener: Artur Sierzchuła

BKS Chemik Bydgoszcz: Mikołaj Karczewski, Jan Rybak, Filip Lutoborski, Maurycy Felski, Grzegorz Miszewski, Oliwier Jaskólski, Kajetan Chruścicki, Tymoteusz Zaszkowski, Fabian Mikołajczak.

Trener: Maciej Kwiatkowski

UKS Budowlanka Toruń: Kacper Pędrasik, Franciszek Brycht, Nikodem Deperas, Bohdan Lubynets, Yelisei Mostovyi, Jędrzej Page, Sebastian Rakowski, Franciszek Różycki, Jan Skrzetuski, Maksymilian Szymański, Aleksander Borowy

Trenerzy: Bogdan Mossakowski, Olena Lubynets

Zdjęcia z turnieju dostępne są tutaj.

Materiał: NTS Trójka Nakło

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Budowa hal
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)