Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 stycznia 2022

O bezpieczeństwie pieszych. Młodzież spotkała się z policjantami

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

W filii jednej z bibliotek, nakielscy policjanci spotkali się z# młodzieżą w ramach zajęć feryjnych. Mundurowi przekazali słuchaczom wiele cennych rad, a mowa była przede wszystkim o demoralizacji i odpowiedzialności prawnej nieletnich.

W filii jednej z nakielskich bibliotek młodzież uczestniczy w zajęciach feryjnych, gdzie organizowane są różnego rodzaju przedsięwzięciach. W ostatnich dniach wizytę im złożyli mundurowi z nakielskiej komendy. Sierż. Monika Sobieszczyk oraz mł. asp. Dawid Sobieszczyk przeprowadzili dla młodzieży spotkanie profilaktyczne, którego główną tematyką była odpowiedzialność prawna nieletnich za łamanie prawa.

Policjanci tłumaczyli, czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy. Informowali od kiedy za łamanie norm społecznych i prawa można ponieść odpowiedzialność, wskazując jednocześnie, że sprawy nieletnich rozpatruje sąd. Nie zabrakło także informacji na temat środków prawnych, jakie sędzia może zastosować wobec zdemoralizowanej młodzieży.

Funkcjonariusze przypominali również o bezpieczeństwie pieszych w ruchu drogowym i ważnej roli, jaką spełniają różnego rodzaju elementy odblaskowe noszone na odzieży. Na zakończenie spotkania młodzież otrzymała święcące opaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Materiał: podkom Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)