Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2021

Obradował sejmik województwa. Większe diety dla radnych i marszałka

fot. Andrzej Goiński/UMWKP

fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Sejmik województwa przyjął wczoraj (29 listopada) zmiany w# budżecie 2021 i wieloletniej prognozie finansowej województwa, związane z wyższymi niż zakładano wpływami z podatków dochodowych od firm. Samorząd województwa przeznacza blisko 136 mln złotych na sfinansowanie pasażerskich przewozów kolejowych na najbliższy rok.

Na przewozy kolejowe w nowej siatce połączeń przeznaczamy 5,7 mln złotych jeszcze w tym roku i 130 milionów w przyszłym, wobec 90 milionów złotych obecnie. Oznacza to o 30 proc. połączeń więcej - łącznie blisko 5 milionów pociągokilometrów. To nie tylko kolejne pary pociągów obsługujących istniejące połączenia. Od 1 kwietnia 2022, zgodnie z oczekiwaniami społecznymi, przywracamy pociągi na trasie Toruń-Sierpc przez Lipno.

Zgodnie z przyjętymi wczoraj uchwałami, które są realizacją obowiązku wynikającego z ustawy, zwiększeniu ulegają diety radnych województwa i uposażenie marszałka województwa. Miesięczna dieta przewodniczącej sejmiku wynosi odtąd 2,4-krotność kwoty bazowej (chodzi o określoną w ustawie budżetowej kwotę bazową dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, obecnie jest to 1 789,42 złotego), dieta wiceprzewodniczących sejmiku i przewodniczących komisji stałych to 2,2-krotność kwoty bazowej, dieta wiceprzewodniczących komisji stałych i przewodniczących komisji doraźnych 2,1-krotność, dieta radnych niepełniących funkcji 2-krotność. Miesięczne wynagrodzenie marszałka województwa to obecnie 20 040, 80 zł brutto plus dodatek za wieloletnią pracę.

Sejmik przyjął też wczoraj dwa ważne dokumenty dotyczące współpracy samorządu województwa z organizacjami pozarządowymi - wieloletni program współpracy z podmiotami trzeciego sektora i program wyznaczający te relacje w roku przyszłym, oba w wersji zaproponowanej przez zarząd województwa.

Materiał: Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego/red.

Oceń artykuł: 2 42

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (6)

  Mieszkaniec, w dniu 30-11-2021 14:30:09 napisał:

  Biedny ten marszałek. Burmistrz w Nakle za nic nie robienie ma tyle

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Ja, w dniu 30-11-2021 16:07:20 napisał:

  Ten nasz patrzy gdzie by tu jeszcze zrobić ulice jednokierunkową a z niej parking.Widać że lubi parkingi.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  do tłustych świń!, w dniu 30-11-2021 19:32:16 napisał:

  rolnik tuczę świnie nie dlatego że ją kocha!

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Dino, w dniu 30-11-2021 21:07:41 napisał:

  A doktor w maseczce w kościele on i familia jakoś przepisów nie przestrzegaja

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Marek, w dniu 01-12-2021 09:39:10 napisał:

  Postawa doktora i jego rodziny karygodna i lekceważąca.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Jak można się zarazić?

W czwartek, 28 września przypadał #Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Wścieklizna to jedna z najpoważniejszych chorób zakaźnych. Cechuje ją blisko 100% śmiertelność. Jeśli wirus dostanie się do mózgu, nie ma możliwości uratowania chorego.

(czytaj więcej)