Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

27 listopada 2023

Okręgowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. Wysoki poziom zawodów

fot. ppor. Maciej Lewandowski

fot. ppor. Maciej Lewandowski

W dniu 25 listopada 2023 roku, w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego# im. Dzieci Potulic w Potulicach odbyły się Okręgowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym o Puchar Dyrektora Okręgowego w Poznaniu. Organizatorem imprezy był Zakład Karny w Potulicach wraz z NSZZF i PW Zarząd Terenowy Potulice.

Współczesny tenis stołowy…

Współczesny tenis stołowy jest bardzo szybką grą, wymagającą od zawodników niezwykle energicznych ruchów koordynacyjnych i reakcji. Ta gra od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem na całym świecie. Rozgrywka polega przede wszystkim na szybkości i rotacji nadawanej piłce, by sprawić przeciwnikowi jak najwięcej trudności przy jej odbiorze.

Uczestnicy

W zawodach wzięło udział 10 mężczyzn i 3 kobiety. Byli to funkcjonariusze i funkcjonariuszki z Aresztu Śledczego w Poznaniu, Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu, Zakładu Karnego w Rawiczu oraz Zakładu Karnego w Potulicach, którzy dzielnie reprezentowali swoje jednostki penitencjarne.

Turniej był podzielony na 2 kategorie damską i męską. W kategorii męskiej utworzono 3 grupy, w której zawodnicy rywalizowali między sobą systemem każdy z każdym. Mecze toczyły się do 3 wygranych setów. Zwycięzcy grup trafiali do finału gdzie po zaciętych pojedynkach wyłoniono najlepszych zawodników turniej w tej kategorii.

Natomiast kobiety rywalizowały w jednej grupie między sobą grając systemem każdy z każdym do 4 wygranych setów.

Wyniki

Zawody odbyły się w przyjaznej atmosferze, a poziom sportowy rywalizacji był wysoki. Rozegrano wiele ciekawych pojedynków, a rywalizacja z meczu na mecz była coraz bardziej zacięta. Ostatecznie na podium znaleźli się:

Kategoria Kobiet:

I miejsce – Joanna Woźniak ( Areszt Śledczy w Międzyrzeczu)

II miejsce – Agnieszka Czyż ( Areszt Śledczy w Międzyrzeczu)

III miejsce – Iwona Felińska ( Areszt Śledczy w Międzyrzeczu)

Kategoria Mężczyzn:

I miejsce – Filip Michalski ( Areszt Śledczy w Międzyrzeczu)

II miejsce – Marcin Bartz ( Zakład Karny w Potulicach)

III miejsce – Przemysław Nowicki (Zakład Karny w Rawiczu)

Materiał: st. sierż. Artur Cielasiński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)