Dziś mamy 8 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 marca 2022

Ostatnia runda Drużynowych Mistrzostw Województwa. Zmierzyło się 100 szachistów

fot. pow.

fot. pow.

6 marca w Szubińskim Domu Kultury odbyła się ostatnia runda Drużynowych Mistrzostw Województwa - III Ligi Szachowej.

Na listach startowych znalazło się dwadzieścia pięcioosobowych zespołów, co oznacza, iż tego dnia w Szubinie zagrało łącznie 100 szachistów. Nagrody zwycięskim drużynom wręczał burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, a obowiązki kierownika turnieju sprawował Piotr Szybowicz. I miejsce w sezonie 2021/2022 wywalczył klub BKS Chemik Bydgoszcz, w którego składzie wystąpili szachiści powiatu nakielskiego: Piotr Szybowicz (Szubin) i Julia Rocławska (Kcynia). Szubinianin tryumfował w DMW po raz drugi - pierwszy raz w sezonie 2002/2003 w reprezentacji klubu AZS AB Bydgoszcz. Dodatkowo zajął I miejsce na IV szachownicy z wynikiem 5,5 punktu z 7 partii (4 wygrane, 3 remisy, 0 przegranych). Mieszkanka Kcyni znalazła się w gronie laureatów po raz pierwszy, co warto podkreślić z uwagi na fakt, iż wystąpiła w podstawowym składzie bydgoskiej drużyny seniorów, będąc juniorką. Julia Rocławska ma na swoim koncie już 12 medali mistrzostw województwa w kategoriach seniorów i juniorów z trzech dyscyplinach: szachach, warcabach stupolowych i warcabach klasycznych. Dodatkowo startuje z powodzeniem na ogólnopolskich turniejach klasy open. Szachiści powiatu nakielskiego awansowali do Drużynowych Mistrzostw Polski - II Ligi Szachowej.

Na XVI miejscu uplasowała się osłabiona kwarantannami drużyna UKS Szachowej Dwójki Szubin w składzie: Dariusz Wargulec, Paweł Kadukowski, Piotr Lech, Jerzy Białas, Danuta Karwowska, Przemysław Chudzik. Szczegółowe wyniki pierwszej dziesiątki: I miejsce BKS Chemik Bydgoszcz (Marek Olszewski, Mikołaj Włoch, Jarosław Wiśniewski, Piotr Szybowicz, Julia Rocławska, Marcin Woźniak) - 12 punktów, II miejsce AZS UMK I Toruń - 10 punktów, III miejsce MKS EMDEK Bydgoszcz - 10 punktów, IV miejsce MLKS Tucholanka I Tuchola - 10 punktów, V miejsce WKSz 1938 Włocławek - 9 punktów, VI miejsce UKS Gambit Toruń - 8 punktów, VII miejsce ITS Kopernik Inowrocław - 8 punktów, VIII miejsce UKS OPP I Toruń - 8 punktów, IX miejsce PKS Wiatrak II Bydgoszcz - 8 punktów, X miejsce MLKS Wisła Nowe - 7 punktów.

Materiał: PS

Oceń artykuł: 6 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Miś Uszatek, w dniu 12-03-2022 14:38:43 napisał:

    Nie mistrzostwa świata tylko województwa.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Budowa hal
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Przezorny zawsze ubezpieczony. Czyli jak zadbać o swoje pieniądze na zagranicznym urlopie?

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku od zmartwień – przynajmniej w teorii#, niestety w praktyce bywa różnie. Statystyki pokazują, że w popularnych wakacyjnych destynacjach jak Hiszpania czy Portugalia kradzież zdarza się aż 7 razy częściej niż w Polsce[1]. Co więcej, sezon letni sprzyja tego typu przestępstwom. Pochłonięci wypoczynkiem zdarza się, że zapominamy o „pilnowaniu portfela”, a przecież złodzieje „nie robią sobie wolnego”. Dlatego dobrze jeszcze przed wyjazdem pomyśleć o tym, jak ochronić się przed tego typu przestępstwami. O czym warto pamiętać? Radzą eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF).

(czytaj więcej)