Ostry piątek z dartem
fot. pow.
Faktem już jest, że piątkowe turnieje przybierają nieoczekiwany charakter rożnych okazji. W piątek 16 stycznia przypadał Światowy Dzień Ostrego Żarcia.
Z tej okazji Jakub Tymczyszyn zawodnik nakielskiej Taverny ufundował ostre nagrody dla zwycięzców piątkowego turnieju steel'a. Do zawodów zgłosiło się sześcioro zawodników. Początkowo rywalizowano w grupie, a przepustkę do półfinałów wywalczyło czterech zawodników. O finał zagrali Jakub Tymczyszyn z Marcinem Bembnistą oraz Radosław Pieńkowski z Bogusławek Zadłużnym. Przez tę fazę przebrnęli kolejno drugi i czwarty z wyżej wymienionych.
Finał zagrano systemem best of ,5 czyli do trzech wygranych legów. Ciekawostką tego finału było to, iż zawodnicy wygrywali nie swoje otwarcia, a tzw. przełamania. Ostatecznie po zaciętej walce zwyciężył Marcin Bembnista pokonując Bogusława Zadłużnego 3:2.
Kolejne zmagania przy tarczy już w następny piątek i jak zawsze o godz. 19.00. Już teraz można zaplanować sobie wieczór 30 stycznia. W tym dniu odbędzie się Turniej Klubowy Polskiej Organizacji Darta. Serdecznie zapraszamy.
materiał: Taverna Nakło/red.
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!