Dziś mamy 2 lipca 2022, sobota, imieniny obchodzą:

01 lutego 2015

Jedenastka na turnieju klubowym

fot. pow.

fot. pow.

Za nami piątkowy turniej klubowy Polskiej Organizacji Darta. Do rywalizacji tym razem stanęło jedenastu zawodników. Wśród nich była jedna kobieta.

Darterzy zostali na dwie, 5 i 6-osobowe grupy, z których dwoje najlepszych uzyskiwało przepustkę do półfinałów. W pierwszej arcyciekawej grupie najlepszy okazał się Jakub Tymczyszyn, który wyprzedził Radosława Pieńkowskiego. Co ciekawe, dopiero czwarty był reprezentujący już trzeci sezon Tavernę, Andrzej Sklepowicz. Przepustki nie udało wywalczyć się również Paulowi Fleetdwoodowi, Marcinowi Bembniście oraz Marcinowi Maćkowiakowi.

W grupie drugiej triumfował Bogusław Zadłużny przed bydgoszczaninem, Sebastianem Jóźwikiem. Turniej na fazie grupowej zakończyli Marcin Wawrzyniak, Danusia Bemnista i Damian Bembnista. Na uwagę zasługuje zwycięstwo 2:0, Damiana Bembnisty nad Marcinem Wawrzyniakiem.

Do finału dotarli Jakub oraz Radosław - koledzy klubowi Taverny, którzy często niczym bracia walczyli ramię w ramie o punkty dla Taverny. W finale lepszym okazał się lider klasyfikacji piątkowych turniejów - Jakub Tymczyszyn. Pokonał w finale Radka 3:1. Umocnił przez to swoją pozycję w tabeli (220 pkt). Drugie miejsce zajmuje Bogusław ze 184 pkt. Trzecie miejsce ex aequo okupują Radosław Pieńkowski oraz Marcin Bembnista - 144 pkt.

Podczas tego turnieju młodym darterom wręczono koszulki klubowe. Z ciekawostek: 180 rzucili Jakub Tymczyszyn i Marcin Wawrzyniak.

materiał: Marcin Bembnista/red.

Oceń artykuł: 67 65

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Kibic, w dniu 01-02-2015 19:04:30 napisał:

  Brawo Taverna!!!!!!

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Boss, w dniu 01-02-2015 19:49:59 napisał:

  Super Taverniatka tak trzymac!!

  odpowiedz

  • -4 (6)

  krytyk, w dniu 02-02-2015 03:20:01 napisał:

  nadal uwazam ze ten klub to sztuczna, politycznie umoczona napinka, pewnie dostane hejty, ale taka prawda

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Abc, w dniu 02-02-2015 08:23:57 napisał:

  Rusz tyłek sprzed monitora i idź spróbować.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  ewka, w dniu 02-02-2015 12:20:08 napisał:

  Brawo Danusia.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Król nadchodzi!!!, w dniu 02-02-2015 17:27:16 napisał:

  Spoko Panie "krytyk"! Nikt się nie gniewa za te słowa. Najważniejsze, że Pan to przeczytał.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)