Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2022

Pierwsze miejsce dla LZS "Zorza" Ślesin. Turniej Mikołajkowo-Gwiazdkowy

W sobotnie popołudnie 3 grudnia 2022 roku na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie odbył się# kolejny XI halowy Mikołajkowo-Gwiazdkowy Turniej Piłki Nożnej LZS.

W zawodach udział wzięło udział 6 zespołów reprezentujących ogniska LZS: "Dąb" Potulice, "Skra" Paterek, "Kanał" Występ, "Zieloni" Gorzeń, "Luks-Start Nakło oraz gospodarze "Zorza" Ślesin. Drużyny powitał przewodniczący Rady Miejsko-Gminnej LZS Jacek Kiersznicki wraz z z-cą Mirosławem Bladzichem i Łukaszem Michalakiem z Rady LZS "Zorza", który dokonał otwarcia zawodów. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć Mikołaja, który przybył ze słodkimi upominkami nagrodami i napojami. Zespoły zostały rozlosowane na 2 grupy. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdy po 12 minut. Sędzią głównym zawodów był Łukasz Boiński.

Wyniki:

GRUPA "A"
Paterek - Luks - Start 6:3
Luks-Start - Występ 1:11
Występ - Paterek 3:0

Kolejność:
1m. - Występ - 6 pkt
2m - Paterek - 3 pkt
3m - Luks-Start Nakło - 0 pkt

GRUPA "B"
Ślesin - Potulice 2:1
Gorzeń - Ślesin 1:3
Potulice - Gorzeń 3:2

Kolejność:
1m. - Ślesin - 6 pkt
2m. - Potulice - 3 pkt
3m. - Gorzeń - 0 pkt

Mecze Finałowe o:
- V miejsce - Luks Start Nakło - Zieloni Gorzeń - 0:4
- III miejsce - Potulice - Paterek - 4:2
- I miejsce - Ślesin - Występ - 0:0, rzuty karne 1:0 dla Ślesina

Po raz pierwszy w historii Turnieju o zwycięstwie decydowały rzuty karne w których bramkarz ze Ślesina okazał się lepszym. Mecze stały na wysokim poziomie, bardzo zacięte wyrównane,po niektórych akcjach ręce same składały się do oklasków a niektóre zdobywane bramki godne pokazywania.

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce LZS "Zorza" Ślesin
2 miejsce LZS "Kanał" Występ
3 miejsce LZS "Dąb" Potulice
4 miejsce LZS "Skra" Paterek
5 miejsce LZS "Zieloni" Gorzeń
6 miejsce LZS "Luks-Start" Nakło

Dodatkowo przyznane zostały 3 nagrody indywidualne:
- najlepszy bramkarz - Robert Stróżyk
- król strzelców - Waldemar Sobol
- najlepszy zawodnik - Kacper Tyszkiewicz

Zespoły otrzymały puchary, dyplomy, nagrody w postaci sprzętu sportowego, a wyróżnieni indywidualnie dodatkowe statuetki. Dla Wszystkich przygotowano słodki poczęstunek i napoje Środki pochodziły z otwartego konkursu ofert na wykonywanie zadań pożytku publicznego dla organizacji pozarządowych.

Organizatorami turnieju były: LZS "Zorza" Ślesin, Rada Miejsko -Gminna LZS, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ślesinie. Serdeczne podziękowania także dla Mikołaja - p Piotra Niemczyńskiego.

17 grudnia 2022 r. o godz. 10 00 na strzelnicy przy ZS-P 4 odbędą się jubileuszowe X Mistrzostwa Miasta I Gminy Nakło w strzelectwie LZS w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

Materiał: Jacek Kiersznicki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)