Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2022

Pierwsze miejsce dla LZS "Zorza" Ślesin. Turniej Mikołajkowo-Gwiazdkowy

W sobotnie popołudnie 3 grudnia 2022 roku na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie odbył się# kolejny XI halowy Mikołajkowo-Gwiazdkowy Turniej Piłki Nożnej LZS.

W zawodach udział wzięło udział 6 zespołów reprezentujących ogniska LZS: "Dąb" Potulice, "Skra" Paterek, "Kanał" Występ, "Zieloni" Gorzeń, "Luks-Start Nakło oraz gospodarze "Zorza" Ślesin. Drużyny powitał przewodniczący Rady Miejsko-Gminnej LZS Jacek Kiersznicki wraz z z-cą Mirosławem Bladzichem i Łukaszem Michalakiem z Rady LZS "Zorza", który dokonał otwarcia zawodów. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć Mikołaja, który przybył ze słodkimi upominkami nagrodami i napojami. Zespoły zostały rozlosowane na 2 grupy. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdy po 12 minut. Sędzią głównym zawodów był Łukasz Boiński.

Wyniki:

GRUPA "A"
Paterek - Luks - Start 6:3
Luks-Start - Występ 1:11
Występ - Paterek 3:0

Kolejność:
1m. - Występ - 6 pkt
2m - Paterek - 3 pkt
3m - Luks-Start Nakło - 0 pkt

GRUPA "B"
Ślesin - Potulice 2:1
Gorzeń - Ślesin 1:3
Potulice - Gorzeń 3:2

Kolejność:
1m. - Ślesin - 6 pkt
2m. - Potulice - 3 pkt
3m. - Gorzeń - 0 pkt

Mecze Finałowe o:
- V miejsce - Luks Start Nakło - Zieloni Gorzeń - 0:4
- III miejsce - Potulice - Paterek - 4:2
- I miejsce - Ślesin - Występ - 0:0, rzuty karne 1:0 dla Ślesina

Po raz pierwszy w historii Turnieju o zwycięstwie decydowały rzuty karne w których bramkarz ze Ślesina okazał się lepszym. Mecze stały na wysokim poziomie, bardzo zacięte wyrównane,po niektórych akcjach ręce same składały się do oklasków a niektóre zdobywane bramki godne pokazywania.

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce LZS "Zorza" Ślesin
2 miejsce LZS "Kanał" Występ
3 miejsce LZS "Dąb" Potulice
4 miejsce LZS "Skra" Paterek
5 miejsce LZS "Zieloni" Gorzeń
6 miejsce LZS "Luks-Start" Nakło

Dodatkowo przyznane zostały 3 nagrody indywidualne:
- najlepszy bramkarz - Robert Stróżyk
- król strzelców - Waldemar Sobol
- najlepszy zawodnik - Kacper Tyszkiewicz

Zespoły otrzymały puchary, dyplomy, nagrody w postaci sprzętu sportowego, a wyróżnieni indywidualnie dodatkowe statuetki. Dla Wszystkich przygotowano słodki poczęstunek i napoje Środki pochodziły z otwartego konkursu ofert na wykonywanie zadań pożytku publicznego dla organizacji pozarządowych.

Organizatorami turnieju były: LZS "Zorza" Ślesin, Rada Miejsko -Gminna LZS, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ślesinie. Serdeczne podziękowania także dla Mikołaja - p Piotra Niemczyńskiego.

17 grudnia 2022 r. o godz. 10 00 na strzelnicy przy ZS-P 4 odbędą się jubileuszowe X Mistrzostwa Miasta I Gminy Nakło w strzelectwie LZS w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

Materiał: Jacek Kiersznicki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)