Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

28 marca 2023

Płatność bonem turystycznym. Pozostało tylko kilka dni

fot. powierzone

fot. powierzone

Na wykorzystanie bonu turystycznego zostało tylko kilka dni. W województwie kujawsko-pomorskim wciąż jest jeszcze# 25,7 tys. nieaktywnych bonów i 54,8 tys. niewykorzystanych w całości. Termin na zapłacenie bonem mija już 31 marca. Po tym terminie nie będzie można nim opłacić wypoczynku ani pobytu w hotelu. Bon straci swoją ważność.

Rodzice i opiekunowie z województwa kujawsko-pomorskiego jak dotąd zrealizowali płatności bonami na kwotę 155,5 mln zł, w kraju na ponad 2,9 mld zł. Niektórzy z nich wykorzystali przysługujące im bony w 100 procentach, inni mają na koncie jeszcze część wartości bonu do wydania. Warto się pospieszyć, bo transakcję bonami można zrealizować tylko do końca marca.

- Sam wypoczynek, impreza turystyczna, pobyt w hotelu może odbyć się znacznie później, nawet w wakacje - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

- Najwięcej na opłacie bonami zyskali przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego z terenu województwa małopolskiego i pomorskiego. Rodzice i opiekunowie zostawili tam w formie bonu odpowiednio ponad 645,9 mln zł i 530,6 mln zł. Do podmiotów turystycznych na terenie kujawsko-pomorskiego trafiło ponad 70,3 mln zł – dodaje rzeczniczka.

W regionie nie wszyscy uprawnieni skorzystali z bonu turystycznego. Niektórzy nawet go jeszcze nie aktywowali, czyli nie pobrali z PUE ZUS. W województwie kujawsko-pomorskim na aktywację wciąż czeka 25,7 tys. bonów, w kraju ponad pół miliona. Do wydania choćby częściowego w bonach w regionie pozostało jeszcze 33 mln zł, w kraju prawie 656 mln zł.

Bon turystyczny możemy aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Na PUE ZUS sprawdzimy też, jaka kwota niewykorzystanego w całości bonu została jeszcze do wydania.

By nie stracić świadczenia, nie wystarczy samo aktywowanie bonu, należy jeszcze dokonać nim opłaty do końca marca. Sam wypoczynek, impreza turystyczna, pobyt w hotelu może odbyć się znacznie później.

Przypomnijmy, za pomocą bonu turystycznego rodzice mogą zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce. Mogą nim pokryć należność np. pobyt dziecka na kolonii, zielonej szkole czy obozie. Bon może też służyć do opłacania jednodniowych wycieczek wraz z wszelkimi atrakcjami, przewidzianymi przez organizatorów w ramach danej oferty. Listę podmiotów, które honorują bony turystyczny, można sprawdzić na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Materiał: Krystyna Michałek / regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)