Dziś mamy 28 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

28 marca 2023

Płatność bonem turystycznym. Pozostało tylko kilka dni

fot. powierzone

fot. powierzone

Na wykorzystanie bonu turystycznego zostało tylko kilka dni. W województwie kujawsko-pomorskim wciąż jest jeszcze# 25,7 tys. nieaktywnych bonów i 54,8 tys. niewykorzystanych w całości. Termin na zapłacenie bonem mija już 31 marca. Po tym terminie nie będzie można nim opłacić wypoczynku ani pobytu w hotelu. Bon straci swoją ważność.

Rodzice i opiekunowie z województwa kujawsko-pomorskiego jak dotąd zrealizowali płatności bonami na kwotę 155,5 mln zł, w kraju na ponad 2,9 mld zł. Niektórzy z nich wykorzystali przysługujące im bony w 100 procentach, inni mają na koncie jeszcze część wartości bonu do wydania. Warto się pospieszyć, bo transakcję bonami można zrealizować tylko do końca marca.

- Sam wypoczynek, impreza turystyczna, pobyt w hotelu może odbyć się znacznie później, nawet w wakacje - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

- Najwięcej na opłacie bonami zyskali przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego z terenu województwa małopolskiego i pomorskiego. Rodzice i opiekunowie zostawili tam w formie bonu odpowiednio ponad 645,9 mln zł i 530,6 mln zł. Do podmiotów turystycznych na terenie kujawsko-pomorskiego trafiło ponad 70,3 mln zł – dodaje rzeczniczka.

W regionie nie wszyscy uprawnieni skorzystali z bonu turystycznego. Niektórzy nawet go jeszcze nie aktywowali, czyli nie pobrali z PUE ZUS. W województwie kujawsko-pomorskim na aktywację wciąż czeka 25,7 tys. bonów, w kraju ponad pół miliona. Do wydania choćby częściowego w bonach w regionie pozostało jeszcze 33 mln zł, w kraju prawie 656 mln zł.

Bon turystyczny możemy aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Na PUE ZUS sprawdzimy też, jaka kwota niewykorzystanego w całości bonu została jeszcze do wydania.

By nie stracić świadczenia, nie wystarczy samo aktywowanie bonu, należy jeszcze dokonać nim opłaty do końca marca. Sam wypoczynek, impreza turystyczna, pobyt w hotelu może odbyć się znacznie później.

Przypomnijmy, za pomocą bonu turystycznego rodzice mogą zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce. Mogą nim pokryć należność np. pobyt dziecka na kolonii, zielonej szkole czy obozie. Bon może też służyć do opłacania jednodniowych wycieczek wraz z wszelkimi atrakcjami, przewidzianymi przez organizatorów w ramach danej oferty. Listę podmiotów, które honorują bony turystyczny, można sprawdzić na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Materiał: Krystyna Michałek / regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zadaj pytanie
20PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Specjalna uchwała

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów #samorządowych z 1990 r., obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Policjanci uratowali myszołowa. Ptak został potrącony przez auto

Policjanci z wydziału ruchu drogowego #bydgoskiej komendy miejskiej uratowali myszołowa, który oszołomiony, prawdopodobnie po wcześniejszym potrąceniu przez auto, leżał na jezdni i ewidentnie potrzebował pomocy. Gdyby nie reakcja patrolu ptak zginąłby pod kołami nadjeżdżających samochodów.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)