Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

19 października 2023

Prelekcja o bezpieczeństwie. Uczestnicy WTZ objęci policyjną profilaktyką

fot. powierzone

fot. powierzone

Nakielscy policjanci odwiedzili w ostatnich dniach uczestników# Warsztatów Terapii Zajęciowej w Paterku i rozmawiali z nimi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przepisów prawa.

W ostatnim czasie policjantka z nakielskiego Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii asp. Zofia Wrzeszcz oraz dzielnicowi mł. asp. Ewa Kołodziej-Rotkiewicz i mł. asp. Patryk Dutkiewicz spotkali się z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Paterku. Celem wizyty mundurowych było przeprowadzenie prelekcji na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Wiele uwagi policjanci poświecili przestępstwom popełnianym na szkodę seniorów. Mowa była o różnego rodzaju oszustwach, w tym „na wnuczka” i "na amerykańskiego żołnierza" oraz o tym, jak przestępcy manipulują innymi osobami. Funkcjonariusze przestrzegali też przed zawieraniem znajomości za pośrednictwem internetu, informując, że przestępcy wykorzystując znajomości wirtualne również wyłudzają pieniądze. Mundurowi ostrzegali też przed wpuszczaniem do domów nieznajomych, w tym osób, które oferują podpisywanie różnego rodzaju umów.

Mundurowi w kilku słowach omówili również bezpieczeństwo w ruchu drogowych, informując słuchaczy o przepisach obowiązujących pieszych i zachęcali do noszenia na odzieży elementów odblaskowych.

Uczestnicy spotkania otrzymali od mundurowych odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)