Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2022

Prezentacja roślin uprawnych w Nakle. Gospodarze mieli co oglądać

fot. ML

fot. ML

Do Nakła przyjechali gospodarze z i poza powiatu nakielskiego# aby przejrzeć nowości na rynku roślin uprawnych. Dzisiaj (21 czerwca) o 11:00 obok skrzyżowania DK10 i ul. Olszewskiej przybyło ponad 60 osób.

Spotkanie pt. „Dni pola” odbyło się polach użytkowanych III klasy Gwidona Bembnisty – gospodarza z Małocina. Tam firma IGP Polska zaprezentowała gamę odmian zbóż ozimych, a wśród nich znalazły się różne gatunki jęczmieni, pszenżyta i pszenicy. Jest to już szósta taka edycja „Dni pola”, która odbywa się cyklicznie, co roku.

Podczas obchodów po polu były poprowadzone prezentacje odmian, przez pracowników firmy IGP Polska, którzy dla chętnych służyli dodatkową radą. Podczas demonstracji roślin wskazywali na najważniejsze cechy poszczególnych odmian, oraz ich dostępność. Niektóre z prezentowanych gatunków nie są jeszcze w sprzedaży.

Oceń artykuł: 10 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -5 (15)

  Mecenas, w dniu 21-06-2022 18:11:05 napisał:

  Nie maja co robić to sobie ogladają, podjadają, a kto bogatym zabroni. Szkoda,ze ich dziady i pradziady ciężko pracowali, a oni takie ciężkie wnioski muszą nosić.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (6)

  rolnik, w dniu 22-06-2022 10:45:12 napisał:

  dlaczego wczesniej nie informowano

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)