Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2023

Profilaktyczne zajęcia w szkołach. Policjanci w Kcyni i Anielinach

Wiele różnych zagadnień związanych z bezpiecznym spędzaniem nadchodzących ferii, omówili na spotkaniach z dziećmi policjanci #powiatu nakielskiego. Profilaktyką objęto uczniów w Anielinach i Kcyni.

Policjanci powiatu nakielskiego prowadzą cykl spotkań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci podczas nadchodzących ferii. Ostatnio odwiedzili uczniów w Niepublicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach i Szkole Podstawowej w Kcyni. Zajęcia w obu placówkach przeprowadzono z podziałem na grupy wiekowe, do których dostosowano tematykę prelekcji.

W klasach młodszych policjanci przypominali dzieciom, by nie wchodziły na zamarznięte akweny, zachowały ostrożność podczas zabaw na śniegu i podczas pobytu bez nadzoru rodziców w domach. Mundurowi wiele uwagi poświęcili też bezpieczeństwu ruchu drogowego, zwracając uwagę, by najmłodsi korzystali z wyznaczonych przejść dla pieszych, przemieszczali się właściwą stroną drogi i nosili na odzieży odblaski.

Uczniowie klas starszych dodatkowo dowiedzieli się wiele na temat zagrożeń związanych z niewłaściwym korzystaniem w Internetu i zawieraniem znajomości w sieci. Prócz tego, policjanci przypominali o odpowiedzialności prawnej, jaką młodzież może ponieść przed sądem za demoralizację i łamanie prawa.

Dzieci miały też okazję dowiedzieć się, na czym polega praca przewodnika policyjnego psa i zobaczyć pokaz tresur czworonoga przygotowany przez asp. szt. Łukasza Króla i jego podopiecznego Rokiego.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 28 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)