Dziś mamy 27 maja 2020, środa, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2020

Przed szpitalami pojawiły się specjalne namioty. Czemu służą?

fot. MM

fot. MM

Przed szpitalami w Nakle i Szubinie rozstawione zostały namioty, w których odbywać #się będzie selekcja pacjentów.

Przypomnijmy, w województwie kujawsko-pomorskim jest 5 szpitali, które przyjmują pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem COVID-19. Są to szpitale w: Grudziądzu, Toruniu, Świeciu oraz dwa szpitale w Bydgoszczy. Obecnie jednak każdy szpital w województwie, a jest ich 36, musi być przygotowany również na taką ewentualność. W tym celu rozstawiane są specjalne namioty.

W namiotach będzie mierzona temperatura oraz wydawana decyzja o tym, gdzie ma trafić dany pacjent tj. do danej jednostki, do której się zgłosił, do szpitala jednoimiennego zakaźnego, czy do szpitala w podwyższonej gotowości. Jest to tzw. triage – Chcemy ochronić te szpitale przed możliwością zarażenia z zewnątrz, a jednocześnie umieć pokierować tak danego pacjenta, który może być zakażony, aby ta pomoc była udzielona adekwatnie do potrzeby - informuje wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Namioty rozstawione zostały przez strażaków z Nakła i Szubina.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  aha, w dniu 09-04-2020 14:37:43 napisał:

  MaseczkaDlaPolski, miasta zgłaszajcie się, to nic Was nie kosztuje, a mieszkańcy mają maseczkę za darmo.

  odpowiedz

  • 4 (14)

  Rajmund, w dniu 09-04-2020 14:42:41 napisał:

  W Nakle jeszcze mobilne krematorium by się przydało .

  odpowiedz

  • 3 (5)

  111, w dniu 09-04-2020 21:48:43 napisał:

  Strach się bać jak człowiek wpadnie pod ich ręce!!!

  odpowiedz

  • 2 (4)

  MIESZKANIEC, w dniu 10-04-2020 10:36:05 napisał:

  Należałoby panią pielegniarkę, która pracuje w zakładzie karnym w Potulicach z zakażonymi na koronawirusa umieścić w tym namiocie, a nie że pracuje na szpitalu zakaźnym z w zakładzie karnym z zakażonymi i na izbie przyjęć w Nakle ..Czy nam jest potrzebna taka pomoc, czy ktoś sie za to weźmie ?Czy czekamy w tym szpitalu na wysyp zakażonych

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Rolery - mezoterapia skóry
Botox i wypełniacze
Pokój dzienny/ jadalnia
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Oczyszczanie twarzy
Masaż leczniczy
Koloryzacja - nowoczesne techniki
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)