Dziś mamy 29 listopada 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

30 września 2022

Przedszkolaki zwiedzały nakielską komendę. Poznały pracę funkcjonariuszy

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Na czym polega służba policjantów i jak wygląda# miejsce ich pracy, dowiedziały się wczoraj, podczas wycieczki po nakielskiej komendzie, dzieci z Przedszkola nr 2. Nie obyło się też bez krótkiej lekcji na temat bezpiecznego korzystania z dróg.

Wczoraj (29.09.22) nakielskich mundurowych odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2. Gości przywitała asp. Zofia Wrzeszcz, która pokazała maluchom miejsce pracy funkcjonariuszy i opowiedziała o specyfice ich służby.
Zwiedzanie komendy dzieci rozpoczęły od stanowiska kierowania, gdzie miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca dyżurnego jednostki. W tym miejscu przypominano też numery alarmowe do służb ratunkowych z jednoczesną informacją, w jakich sytuacjach powinno się na nie dzwonić. Maluchy dowiedziały się też kto i za co może trafić do policyjnego aresztu i zobaczyły, jak wyglądają pomieszczenia, w których przebywają osoby zatrzymane.
Przedszkolaki obejrzały też radiowóz, jaki podczas służb wykorzystują policjanci nakielskiego ogniwa konwojowego, a o specyfice pracy mundurowych konwojujących osoby zatrzymane opowiadał kierownik ogniwa asp. szt. Andrzej Schlak.

Podsumowaniem wizyty było spotkanie w świetlicy jednostki, gdzie asp. Zofia Wrzeszcz przekazała dzieciom odblaski ufundowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła i przeprowadziła lekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedszkolaki podziękowały policjantce piękną, własnoręcznie wykonaną, laurką.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)