Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2022

Spotkanie z policjantami. O demoralizacji i przepisach ruchu drogowego

fot. powierzone

fot. powierzone

Zajęcia profilaktyczne na temat regulacji prawnych dotyczących nieletnich oraz bezpieczeństwa drogowego, przeprowadzili #w szkole w Potulicach nakielscy mundurowi. Policyjną profilaktyką objęto uczniów z klas VI-VIII i przedszkolaki.

Asp. Zofia Wrzeszcz zajmująca się w nakielskiej komendzie profilaktyką, wspólnie z dzielnicowym mł. asp. Zbigniewem Wilczek, odwiedzili uczniów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Potulicach. Zajęcia przeprowadzono dla przedszkolaków oraz uczniów z klas VI-VIII.

Maluchom policjanci opowiadali o przepisach ruchu drogowego. Szczególnie zwracali uwagę na omówienie tych, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo dzieci poruszających się po drogach. Mundurowi przypominali, że przechodząc przez jezdnię należy korzystać z wyznaczonych przejść dla pieszych i nie można traktować drogi, jak miejsca do zabawy. Dzieci otrzymały też odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła i dowiedziały się dlaczego tak ważne jest noszenie ich w widocznym miejscu.

Uczniowie klas starszych usłyszeli wiele na temat demoralizacja nieletnich. Policjanci przypominali, że młodzi ludzie za łamanie prawa odpowiadają przed sądem i omówili kary, jakie sędzia może zastosować w stosunku do nieletniego. Mowa była też o odpowiedzialności prawnej, między innymi, za przestępstwa na tle narodowościowym.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)