Dziś mamy 29 listopada 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

03 października 2022

"Świeć przykładem". Policyjna akcja w trosce o bezpieczeństwo

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W weekend policjanci z Nakła rozpoczęli akcję # „Świeć przykładem”, ukierunkowaną na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Inaugurując akcję, funkcjonariusze zachęcali do noszenia świecących elementów i rozdawali kamizelki odblaskowe.

W minioną sobotę (1.10.22) policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego rozpoczęli akcję informacyjno-edukacyjną pn.: „Świeć przykładem”, której głównym celem jest uświadamianie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych i jak znaczący wpływ mają one na bezpieczeństwo.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pieszy musi być wyposażony w elementy odblaskowe, kiedy przemieszcza się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Za lekceważenie tego obowiązku grozi mandat karny, jednak nie groźba mandatu powinna skłaniać pieszych do noszenia odblasków, a troska o własne bezpieczeństwo. Ważne, by również rowerzyści byli widoczni na trasach, szczególnie teraz w okresie jesiennym, kiedy szybko zapada zmrok.

Nakielscy policjanci rozpoczynając akcję „Świeć przykładem”, rozdawali kamizelki odblaskowe zakupione ze środków Starostwa Powiatowego i zachęcali, by nosić elementy odblaskowe zawsze po zmroku, także w tych miejscach, gdzie nie jest to wymagane przepisami.

materiał: kom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 13 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)