Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 maja 2024

Trójbój i Czwórbój Lekkoatletyczny. Kto zwyciężył w gminnych mistrzostwach?

fot. Nakielski Sport Sp. z o.o./MM

fot. Nakielski Sport Sp. z o.o./MM

13 maja 2024 r. po raz pierwszy na Stadionie Miejskim #im. Klemensa Biniakowskiego w Nakle nad Notecią odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci.

W obu konkurencjach na wynik końcowy zespołu składa się 5 najlepszych rezultatów.

Rekordową frekwencję potwierdza udział ok. 180 zawodników. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły z naszej Gminy, co nas niezmiernie cieszy!

W Trójboju dziewcząt I miejsce należało do Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paterku, II miejsce zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie, III - Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią, kolejne miejsca zdobyły Zespół Szkolno-Przedszkolny w Występie, ZSP nr 4 Nakło nad Notecią, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Potulicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią.

Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęły:

Jagoda Świtalska (ZSP w Paterku)

Zofia Płuciennik (ZSP w Ślesinie)

Maria Roszko (ZSP w Paterku)

Natomiast kolejność w Trójboju chłopców wyglądała następująco:

I - ZSP w Paterku,

II - SP nr 2 w Nakle nad Notecią,

III - ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią,

IV- ZSP nr 4 w Nakle nad Notecią,

V - ZSP w Występie.

Wśród chłopców najlepsze wyniki osiągnęli:

Krzysztof Dolaciński (ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią),

Antoni Kołodziej (ZSP w Paterku),

Fabian Sikorski (ZSP w Paterku).

W czwórboju dziewcząt największą ilość punktów uzyskały reprezentantki ZSP nr 3 w Nakle, II miejsce osiągnęły dziewczęta z ZSP w Paterku, a III z ZSP nr 4 w Nakle. Kolejno ZSP w Ślesinie, ZSP w Występie i SP nr 2 w Nakle nad Notecią.

Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęły: Lena Budnik (ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią), Klaudia Szymczak (ZSP w Paterku) oraz Emilia Wilczek (ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią).

Wśród chłopców I miejsce na podium należało do reprezentantów ZSP nr 3 w Nakle, na II miejscu stanęli chłopcy z ZSP nr 4 w Nakle, natomiast na III - ZSP w Paterku. Kolejno ZSP w Ślesinie, SP nr 2 w Nakle, ZSP w Potulicach i ZSP w Ślesinie.

Najlepsze wyniki osiągnęli Maksymilian Jankowski (ZSP nr 3 w Nakle), Dominik Zawieja (ZSP nr 3 w Nakle), Adam Bednarek  (ZSP nr 3 w Nakle).

Wszystkim zawodnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział w zawodach oraz gratulujemy wyników.

Zwycięskie zespoły będą reprezentowały naszą gminę na zawodach na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 22 maja 2024 r. o godz. 9:00 także na Stadionie Miejskim im. K. Biniakowskiego w Nakle nad Notecią.

Materiał: Weronika Marzyńska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Źródło: Nakielski Sport Sp. z o.o.

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)