Turniej w Rogoźnie
fot. Dart Taverna Nakło
27. września udaliśmy się na pierwszą z czterech odsłon turniejów darterskich w Rogoźnie.
Do walki o główne trofeum przystąpiło 22 zawodników z Nakła, Występu, Bydgoszczy, Sępólna Krajeńskiego i oczywiście z Rogoźna. Niekwestionowanym liderem tego turnieju okazał się Tomasz Michalski z Bydgoszczy. Tomka znamy z turniejów w Tavernie, gdzie zdobywał puchary podczas Letnich Turniejów Steela. Poziom turnieju był niezwykle wyrównany. Często o wyjściu z grupy decydowały nie wygrane pojedynki a ilość zdobytych legów. W Rogoźnie nie zabrakło kilku maxów, odnotowaliśmy także 15 lotkę Tomka oraz 17 lotkę Paula. Nietypowo ale oryginalnie, przy pomocy talii kart odbyło się losowanie grup.
Na uwagę zasługuje też postawa młodych darterów z Sępólna Krajeńskiego, Mateusza Rybki oraz Jacka i Rafała Warmińskich. Nie straszna była im odległość dzieląca ich rodzinną miejscowość od docelowego Rogoźna. Możemy powiedzieć, że Taverna zyskała trzech dobrze zapowiadających się darterów. Chłopacy z Sępólna wezmą również udział w rozgrywkach Super Ligi Polskiej Organizacji Darta organizowanej w Tavernie. Pierwsza sesja SL już 12 października w Tavernie.
mat: Dart Taverna Nakło
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!