Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

30 lipca 2022

Wesoło i aktywnie w bibliotece. Wakacyjne spotkania dobiegły końca

fot. pow.

fot. pow.

Dobiegł końca wakacyjny cykl spotkań w Filii Bibliotecznej w Trzeciewnicy#. Podczas zajęć, które odbywały się codziennie przez dwa tygodnie jak zwykle było gwarno i wesoło.

Dla uczestników przygotowano wiele zabaw, które pozwoliły na aktywne i miłe spędzenie czasu w bibliotece. Korzystając z pięknej pogody część zajęć odbyła się na świeżym powietrzu. Wyścigi, tory przeszkód, rzuty do celu i siatkówka to punkty obowiązkowe naszych spotkań. Nie mogło również zabraknąć zabaw takich jak „Kradzież wagonu”, „ Hula hop na wędrówce”, „Double XXL”, „Kareta”, „Taniec z balonem” czy „Gorące krzesła”. Wielką popularnością cieszył się także bilard – rozegrano nie jeden turniej.

Uczestnicy mogli również rozwijać swoje talenty plastyczne tworząc chociażby magnesy ze sklejki, zwierzęta z tektury czy pracując z masą solną. Dużo frajdy sprawiło nam malowanie na folii oraz samodzielne wykonanie gniotków antystresowych. Ogromną kreatywnością dzieci wykazały się robiąc sznurkowe obrazy i przygotowując ubrania z krepiny, które następnie zaprezentowano podczas pokazu mody.

Do ulubionych zabaw dzieci należał także „Biblioteczny detektyw”, „Kot ministra…”, „Fasolowy przekładaniec” a także kalambury i memory.

Zabawy literackie „Słowo na literę” oraz „Samogłoski i sylaby” pobudzały nas do aktywnego myślenia a „Łamańce językowe” każdemu dały się we znaki :-)

Niewątpliwie najwięcej frajdy było podczas zajęć kulinarnych. Upieczone samodzielnie babeczki i tosty smakowały wyśmienicie. Nie mogło zabraknąć również słodkiego stołowego węża.

Życzymy wszystkim udanych wakacji i do zobaczenia w bibliotece.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

Robot chirurgiczny w Centrum Onkologii. Pierwsze operacje już w październiku

Specjaliści z marszałkowskiego Centrum Onkologii intensywnie# szkolą się w operowaniu za pomocą robota chirurgicznego – zaawansowanej technologicznie aparatury umożliwiającej niezwykle precyzyjne małoinwazyjne operacje, a nawet zabiegi operacyjne na odległość. Zakup finansowany jest środkami naszego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach unijnego instrumentu REACT-EU, wspomagającego m.in. wychodzenie z kryzysu wywołanego pandemią. Podobne narzędzie wkrótce trafi też do innej marszałkowskiej placówki, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

(czytaj więcej)
0

Grzybiarze tracą orientację w lesie. Policja apeluje o rozwagę

Grzybobranie to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu i aktywny wypoczynek# na łonie natury. Ostatnie godziny pokazują jednak, że wybierając się tam w pojedynkę, grzybiarze przeceniają swoje możliwości. Szczęśliwie zakończyła się wyprawa 76-letniej bydgoszczanki, która straciła przytomność w lesie. Odnaleźli ją zaalarmowani o jej niepowrocie policjanci. Funkcjonariusze apelują o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.

(czytaj więcej)