Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

30 lipca 2022

Wesoło i aktywnie w bibliotece. Wakacyjne spotkania dobiegły końca

fot. pow.

fot. pow.

Dobiegł końca wakacyjny cykl spotkań w Filii Bibliotecznej w Trzeciewnicy#. Podczas zajęć, które odbywały się codziennie przez dwa tygodnie jak zwykle było gwarno i wesoło.

Dla uczestników przygotowano wiele zabaw, które pozwoliły na aktywne i miłe spędzenie czasu w bibliotece. Korzystając z pięknej pogody część zajęć odbyła się na świeżym powietrzu. Wyścigi, tory przeszkód, rzuty do celu i siatkówka to punkty obowiązkowe naszych spotkań. Nie mogło również zabraknąć zabaw takich jak „Kradzież wagonu”, „ Hula hop na wędrówce”, „Double XXL”, „Kareta”, „Taniec z balonem” czy „Gorące krzesła”. Wielką popularnością cieszył się także bilard – rozegrano nie jeden turniej.

Uczestnicy mogli również rozwijać swoje talenty plastyczne tworząc chociażby magnesy ze sklejki, zwierzęta z tektury czy pracując z masą solną. Dużo frajdy sprawiło nam malowanie na folii oraz samodzielne wykonanie gniotków antystresowych. Ogromną kreatywnością dzieci wykazały się robiąc sznurkowe obrazy i przygotowując ubrania z krepiny, które następnie zaprezentowano podczas pokazu mody.

Do ulubionych zabaw dzieci należał także „Biblioteczny detektyw”, „Kot ministra…”, „Fasolowy przekładaniec” a także kalambury i memory.

Zabawy literackie „Słowo na literę” oraz „Samogłoski i sylaby” pobudzały nas do aktywnego myślenia a „Łamańce językowe” każdemu dały się we znaki :-)

Niewątpliwie najwięcej frajdy było podczas zajęć kulinarnych. Upieczone samodzielnie babeczki i tosty smakowały wyśmienicie. Nie mogło zabraknąć również słodkiego stołowego węża.

Życzymy wszystkim udanych wakacji i do zobaczenia w bibliotece.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)