Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

22 października 2021

Wichura spowodowała spore uszkodzenia! Łącznie pracowało 135 strażaków

fot. OSP Potulice/OSP Szubin

fot. OSP Potulice/OSP Szubin

21 października 2021 roku Państwowa Straż Pożarna w Nakle miała ręce pełne pracy#. Wichura spowodowała spore uszkodzenia dachów i budynków, linii energetycznych, a także rogatki na przejeździe kolejowym.

Jak poinformował nas mł. bryg. Piotr Cholerzyński z Państwowej Straży Pożarnej w Nakle - w wyniku wichur i silnych wiatrów odnotowano aż 59 zdarzeń, z czego:
- 30 zdarzeń dotyczyło powalonych drzew
- 14 dot. uszkodzonych budynków i dachów, w tym 10 zgłoszeń to budynki mieszkalne, a 4 to budynki gospodarcze
- 10 zgłoszeń dot. zerwanych linii energetycznych
- 2 zgłoszenia okazały się fałszywe

Jedno zdarzenie dot. przewróconej przyczepy od ciężarówki w Chrząstowie.

W Nakle odnotowano również m.in. uszkodzoną rogatkę na przejeździe kolejowym w kierunku ul. Staszica, która została przełamana. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i zdjęciu uszkodzonej i wiszącej części rogatki.

W Urzędzie Miejskim w Szubinie odnotowano uszkodzoną blachę na budynku. Strażacy usunęli ustęrkę poprzez zdjęcie oderwanego kawałka blachy.

W Samoklęskach Dużych zgłoszono uszkodzony dach na przystanku autobusowym. Strażacy usunęli elementy zagrażające bezpieczeństwu i zabezpieczyli uszkodzone elementy dachu.

We wszystkich wczorajszych działaniach udział łącznie brały 33 zastępy straży pożarnej, a 135 strażaków.

Na szczęście w wyniku złych warunków atmosferycznych nikt nie ucierpiał.

Oceń artykuł: 13 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Delma z masłem 500g
3,49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)